15 Ocak 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
China Mobile LightRadio™yu Seçti
29 Nisan 2011 Cuma 13:42

China Mobile LightRadio™'yu Seçti

Alcatel-Lucent ile China Mobile, lightRadio™ ve gelişmiş anten teknolojisi entegrasyonunda altyapı geliştirmek üzere ortaklık sözleşmesi imzaladı.

Alcatel-Lucent"ın telekomünikasyon sektöründe çığır açacak yeni teknolojisi, çevreci baz istasyonu, lightRadio™ için ilk imzayı, Dünyanın en fazla abonesine sahip olan GSM şirketi China Mobile attı.

Alcatel-Lucent"ın Çin Başkanı Romano Valussi ve China Mobile Research Institute Başkanı Bill Huang tarafından, 20 Nisan"da Pekin"de düzenlenen törenle imzalanan ortaklık sözleşmesine göre China Mobile, lightRadio™ gelişmiş anten teknolojisi entegrasyonunda altyapı geliştirmek üzere ortaklık sözleşmesi imzaladı.

Ağ sanallaştırılması temelinde, çekirdek ağ yapısını geliştirme görevlerini de yürütecek olan China Mobile ile Alcatel-Lucent"ın işbirliği, yeni keşifler için bir çatı oluşturacak.

Alcatel-Lucent tarafından üretilen ve yeni nesil baz istasyonu olarak tanımlanan lightRadio™, çevreye duyarlı ve düşük maliyetli teknolojisi ile mobil dünyada bir çığır açacak. China Mobile bu kapsamda, Alcatel-Lucent"a çevreci bir ICT elde etmek amacıyla alternatif enerji kullanımına yönelik teknolojiler ve yaklaşımlar geliştirme konusunda destek verecek.

Alcatel-Lucent CEO"su Ben Verwaayen konuyla ilgili, "Bu önemli işbirliği sözleşmesi iki sektör liderini bir araya getirecek ve ortak araştırmalar sonucunda pazarda yeni atılımlar sağlanacak" dedi.

China Mobile Genel Başkanı Wang Jianzhou, "Alcatel-Lucent Bell Labs ile işbirliği, ağ teknolojimizin yeni nesil mobil bazlı uygulamaları, deneyimleri, ekonomileri ve sosyal ağları desteklemek için gelişmesini sağlayacak." şeklinde yaptığı açıklamayla Alcatel-Lucent ve China Mobile işbirliğinin mobil ağların geleceği konusundaki öneminin altını çizdi.

Alcatel-Lucent her yıl 2.5 milyar € yatırım yaptığı Ar-Ge çalışmaları neticesinde gündeme getirdiği son teknolojiyle, telekom dünyasına bambaşka bir boyut getiriyor. Bell Laboratuarları tarafından üretilen, yeni nesil mobil teknolojisi lightRadio ile baz istasyonu kurulum maliyetlerinde yüzde 60"a varan oranlarda tasarruf sağlanması bekleniyor. Avuç içi büyüklüğünde olan, ancak küçüklüğüne karşın mevcut baz istasyonlarından yüzde 50 oranında daha az enerji tüketimi ile çevreci olarak da adlandırılan lightRadio™ 3G ve 4G"ye de uyumlu yapısı ile gelecek dönemlerin yeni nesil çevreci mobil teknolojisi olarak kabul ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları