29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Check Pointten Satın Alma
27 Ocak 2009 Salı 10:17

Check Point'ten Satın Alma

Check Point, Nokia'nın güvenlik donanımları bölümünü satın aldı.

Ağ ve bilgi güvenliğinde dünya lideri Check Point, Nokia"nın güvenlik donanımları bölümünün Check Point tarafından satın alınması ile ilgili anlaşma imzaladıklarını duyurdu. Check Point ve Nokia, geçtiğimiz on yıl içerisinde kurumsal güvenlik çözümleri alanında iş birliği içerisinde idiler. Bu satın alma ile Check Point 2008"de önemli ölçüde genişlettiği güvenlik cihazları ürün ailesine, bundan böyle Check Point tarafından üretilmek ve desteklenmek üzere Nokia çözümlerini de eklemiş oldu.

Check Point Başkan ve CEO"su Gil Shwed, güvenlik donanımı alanında bir lider olan Nokia ile stratejik iş birliklerinin, Check Point"in güvenlik cihazları alanında erken liderlik sağlamasında önemli bir rolü olduğunu söyledi. Shwed, Nokia"nın güvenlik cihazları portföyünün Check Point"in geniş çözüm ailesine katılmasının bu uzun dönemli iş birliğinin doğal bir sonucu olduğunu ve mevcut Check Point - Nokia ortak müşterileri için ileriye dönük rahat bir yol açtığını vurguladı.

Check Point ve Nokia birlikte uzun zamandır kurumlara yüksek performans ve devamlılık gerektiren çok hassas operasyonel ortamlarda kanıtlanmış alanının en iyisi güvenlik çözümleri sunuyorlardı. Nokia"nın güvenlik cihazları bölümü, Check Point güvenlik duvarı, özel sanal ağ (VPN) ve birleşik tehdit yönetimi (UTM) yazılımları için optimize edilmiş özel amaçlı güvenlik platformları üretiyordu. Fortune 500 şirketlerinin yaklaşık %85"i Nokia güvenlik platformu satın almışlar ve tüm dünyada 23.000"den fazla kuruma, 220.000"den fazla cihaz kurulmuştu.

Check Point"in, gerek yazılım olarak, gerekse UTM-1 ve Power-1 güvenlik cihazları olarak sunulan geniş bir güvenlik ağ geçidi çözüm portföyü bulunuyor. Tüm dünyada 100.000"den fazla kurum güvenliklerini, sayıları 700.000"i aşan Check Point güvenlik ağ geçitleri ile sağlıyorlar. Fortune 100 şirketlerinin %100"ü, Fortune 500 şirketlerinin ise %98"i Check Point çözümleri kullanıyorlar.

Bu önemli gelişmeyi değerlendiren Check Point Genel Müdürü Coşkun Göktan, bu satın almanın Check Point"in endüstrinin en geniş kapsamlı güvenlik cihazları çözüm ailesini daha da güçlendirmekle kalmayıp, ülkemizdeki Check Point - Nokia müşterileri için de önemli bir açılım sağladığını söyledi.

(A1Haber)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları