29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Check Pointin Yeni Eğitim Merkezi
09 Mart 2009 Pazartesi 16:53

Check Point'in Yeni Eğitim Merkezi

Itway Türkiye, gerekli kriterleri tamamlayarak Check Point Yetkili Eğitim Merkezi oldu.

Geçtiğimiz yıl ülkemizde faaliyete başlayan Güney Avrupa"nın bilişim devi Itway, Itway Türkiye"nin gerekli kriterleri tamamlayarak Check Point Yetkili Eğitim Merkezi olduğunu duyurdu. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her ölçekte kurumlar tarafından yaygın olarak kullanılan Check Point güvenlik çözümleri ile ilgili tüm eğitim programları Itway tarafından sunulacak.

Itway Ülke Müdürü Reha Akbaş konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bu gelişmenin ülkemizdeki Check Point müşterileri tarafından çok olumlu karşılandığını, zira mevcut yapıda ülkemizde satılmakta olan Check Point çözümleri ile ilgili bazı eğitim programlarının uzun süredir açılamadığını belirtti. Akbaş, geçtiğimiz yıl Türkiye yapılanmasını tamamladıktan sonra Check Point"e yetkili eğitim merkezi olmak üzere başvurduklarını ve gerekli tüm kriterleri sağlayarak Check Point tarafından yetkilendirildiklerini söyledi.

Itway Check Point Yetkili Eğitim Merkezi, UTM"den uç nokta güvenliğine, güvenlik yönetiminden veri güvenliğine tüm Check Point çözümleri ile ilgili 20"den fazla sertifikalı eğitim programı sunuyor. Tüm eğitim programlarının müfredatları Check Point tarafından belirleniyor ve eğitim dokümanları Check Point tarafından sağlanıyor. Bu eğitimler, Check Point sertifikası edinmek isteyen güvenlik uzmanları için de büyük önem taşıyor zira Check Point sertifika sınavları bu programların içeriği doğrultusunda yapılıyor. Eğitim programları ağ ve bilgi güvenliğinin deneyimli ismi Hakan Ünsal tarafından verilecek.

Itway Ülke Müdürü Reha Akbaş, eğitimlerin ülkemizin ilk ağ ve bilgi güvenliği mühendislerinden biri olan ve 15 yılı aşkın süredir ülkemizin önde gelen kurumlarında sayıları yüzleri bulan güvenlik projelerine danışmanlık yapmış Hakan Ünsal tarafından verilmesinin katılımcılar açısından çok büyük fark yarattığını belirtti. Akbaş, bu tür teknik bakımdan yoğun ve kapsamlı eğitim programlarında, kitabi teorik bilginin yanı sıra, eğitimcinin saha deneyiminden süzülen ipuçlarını paylaşmasının katılımcılara daha fazla fayda sağladığını, yılların deneyimi Ünsal"ın tecrübesi ile programlara bu değeri kattığını söyledi.

Itway"in katma değerli dağıtıcılık modeli doğrultusunda, dağıtıcısı oldukları ürünlerin sadece tedarikini sağlamakla kalmadıklarını vurgulayan Akbaş, bunun yanında iş ortaklarının bu ürünlerle ilgili bilgi birikimlerini artırmak ve müşterilerine daha iyi seviyede hizmet götürmelerini sağlamak amacıyla gerekli teknik eğitim ve proje desteğini sağladıklarını belirtti. Akbaş, dağıtıcısı oldukları her ürün ile ilgili tüm eğitim ve destek hizmetlerini sunarak iş ortakları ve müşterileri için katma değer sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları