17 Ocak 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÇGD Derneği 11. Anaokulunu Sivas’ta Açıyor
31 Mayıs 2012 Perşembe 01:34

ÇGD Derneği 11. Anaokulunu Sivas’ta Açıyor

Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği 11. Anaokulunu Sivas’ın Şarkışla ilçesinde açıyor.

Türkiye’de daha çok çocuğun okul öncesi eğitim almasına katkı sağlamak hedefiyle yola çıkan Çocuklar Gülsün Diye Derneği 11. anaokulunu Sivas ilinin Şarkışla ilcesinde açmaya hazırlanıyor. Daha önce Trabzon, İstanbul, Mardin, Tokat, Erzurum, Sinop, Hatay, Aydın, Zonguldak ve Van’da anaokulları açan Çocuklar Gülsün Diye Derneği 11. okulunun açılışını 2 Haziran 2012 Cumartesi günü Dernek Başkanı Gülben Ergen, Başkan Yardımcısı Elvan Oktar ve Sivas Valisi Ali Kolat’ın katılımıyla gerçekleştirecek.

Açılış töreninin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanacak olan okul, yaklaşık 100 öğrenciye okul öncesi eğitim olanağı sunacak kapasiteye sahip. Okulun iç donanım malzemelerinin taşınmasına, Yurtiçi Kargo taşıma sponsoru olarak destek verirken, Faber Castell de okulun kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladı.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde ihtiyacı olan illerde anaokulu yapmak üzere çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Dernek, sponsorları ve bağışçılarının desteğiyle gelecek eğitim-öğretim döneminde hizmete girmek üzere yeni okullar açmaya hazırlanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları