20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
cevreciyiz.com bir yaşında
01 Temmuz 2008 Salı 11:27

cevreciyiz.com bir yaşında

TSKB'nin yaşama geçirdiği çevre portali cevreciyiz.com, birinci yaşını kutluyor.

Türkiye"nin ilk özel yatırım ve kalkınma bankası Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. (TSKB) tarafından yaşama geçirilen ve ülke genelinde en kapsamlı çevre portali olan cevreciyiz.com, birinci yaşını kutlarken, ziyaretçilerini yepyeni bir tasarımla ve yeni başlıklarla karşılıyor. Sitenin İngilizce versiyonunun da yayına başladığı bu dönemde, ünlü doğacı Mehmet Ali Alabora röportajı, yine ünlü bir fotoğrafçı olan Ali İhsan Gökçen"in doğa fotoğrafları, Mikdat Kadıoğlu başta olmak üzere pek çok önemli ismin köşe yazıları ve katılımcıların çevre bilgisinin sürpriz hediyelerle ödüllendirildiği Online Yarışma, ilgi çekici bölümler arasında.

İş dünyasına yönelik olarak hazırlanmış özel bölümde ise Arçelik, Vitra, Toyota, Frito Lay, HP gibi şirketlerin de aralarında olduğu, çevreye duyarlı pek çok şirketin başarı hikayeleri paylaşılıyor.

Portalde ayrıca, çevreyle ilgili haberler; Türkiye'nin ve dünyanın çevre ajandası; akademisyenlerin, sivil toplum kuruluşlarının, konuya ilgisi olan profesyonellerin araştırma, makale ve yazıları; özel çevre dosyaları; yarışma, anket ve karbonmetre gibi interaktif araçlar; çevre mevzuatı; kurumsal anlamda mevzuata uyum için yapılması gerekenler, çeşitli koruma alanları hakkında fotobelgeseller ile gençlere ve çocuklara yönelik bölümler de yer alıyor.

Bilindiği gibi TSKB, geçen yıl, çevre konusunda ilgili tüm kesimleri bir araya getirecek platformlar oluşturmak, toplumun bilgi ve bilinç düzeyini artırmak, 7"den 70"e bireylerin doğayı sahiplenme duygusunu geliştirerek olumlu ve kalıcı davranış değişiklikleri kazanmalarına destek olmak amacıyla TSKB İle Önceliğimiz Çevre adlı bir proje geliştirmişti. cevreciyiz.com da bu projenin iletişim kanalı olarak kurulmuştu.

Türkiye"nin ISO 14001 Çevre Yönetim Sertifikası"na sahip ilk ve tek Türk sermayeli finans kuruluşu olan TSKB geçtiğimiz günlerde, çevre yatırımı ve yenilenebilir enerji finansmanında açık ara lider konumda olması ve çevresel duyarlılığı tüm faaliyetlerine ve sosyal sorumluluk projelerine başarılı bir şekilde entegre etmesinden dolayı, Financial Times ve IFC tarafından Doğu Avrupa Bölgesi"nde Yılın Sürdürülebilir Bankacılık ödülünü almaya hak kazanmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları