27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çevre Ödülleri Sahiplerini Buldu
21 Mayıs 2008 Çarşamba 16:37

Çevre Ödülleri Sahiplerini Buldu

Şirketlerin çevresel performans, sürdürülebilirlik politika ve uygulamalarının ölçümlendiği AB Çevre Ödülleri'nin ikincisi düzenlenen törenle Türkiye'de sahiplerini buldu.

İş dünyası ile çevreyi bir araya getiren ve Avrupa Birliği"nin en itibarlı ödüllerinden birisi olarak kabul edilen AB Çevre Ödülleri"nin ikincisi düzenlenen törenle Türkiye"de sahiplerini buldu. Türkiye"de ilk kez 2006 yılında gerçekleştirilen programın ikinci yılında Yönetim kategorisinde İÇDAŞ çevresel performans ve sürdürülebilir enerji yönetimi ile ödüle layık görülürken, alışveriş merkezinde ısıtma ve soğutma için yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını sağlayan Metro Asset Management - Meydan Alışveriş Merkezi ile Süreç kategorisinde, araçlardan kaynaklanan emisyon oranlarının düşürülmesi ve yakıt tasarrufu için geliştirilen hybrid araç ile Ford Otomotiv Ürün kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

20 Mayıs Salı akşamı Ceylan Otel"de Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Bölgesel Çevre Merkezi - REC Türkiye Direktörü Dr. Sibel Sezer Eralp, ve ödül kazanan şirketlerin üst düzey yöneticilerinin katıldığı ödül töreninin sunuculuğunu ise ünlü oyuncu ve sunucu Ayşe Tolga üstlendi.

Bu sene ikincisi düzenlenen ve şirketlerin çevresel performans, sürdürülebilir politika ve uygulamalarının ölçümlendiği program çerçevesinde, Yönetim, Ürün ve Süreç olmak üzere toplam 3 kategoride 6 şirket ödül almaya hak kazandı. Akademisyenlerin yanı sıra AB, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları ve kamudan yöneticilerin yer aldığı 9 kişilik jüri, yarışma için başvuran 30"a yakın şirket arasında AB kriterleri ve standartlarına göre çok sıkı bir değerlendirme süreci gerçekleştirdi. Yapılan değerlendirme sonucunda; Yönetim Kategorisinde İÇDAŞ birincilik ödülüne layık görülürken, ikinci Ford Otomotiv, üçüncü ise Aygaz oldu. Ürün Kategorisinde Ford Otomotiv birinci olurken, Çanakkale Seramik ikinciliğe hak kazandı. Bu kategoride üçüncülüğe değer şirket bulunamadı. Süreç Kategorisinde ise Metro Asset Management - Meydan Alışveriş Merkezi birinci olurken, Asaş Ambalaj ikinci oldu. Bu kategoride de üçüncülüğe değer şirket bulunamadı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları