18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çevre Koleji’nden Geri Dönüşüm ve Çevre Etkinliği
18 Mayıs 2012 Cuma 11:10

Çevre Koleji’nden Geri Dönüşüm ve Çevre Etkinliği

Çevre Koleji, İstanbul çapındaki anaokulu öğrencilerinin katılımıyla düzenlediği Biz Artık Çöp Değiliz etkinliğiyle, artık materyallerin çöp olmaktan çıkarıyor.

Çevre Koleji ve Recycling Industry Dergisi’nin işbirliği ile 20 Mayıs Pazar günü düzenlenecek “Geri Dönüşüm ve Çevre” Etkinliği, İstanbul’daki anaokullarından birçok öğrenciyi bir araya getiriyor. Anaokulu öğrencilerinin boncuk, plastik tel, plastik şişe, kullanılmış renkli dergi, deniz kabuğu, mukavva kutu, bitmiş makara, düğme gibi atık malzemelerle ürettiği projeler, bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Biz Artık Çöp Değiliz” etkinliğinde kıyasıya yarışacak.

Biz Artık Çöp Değiliz etkinliğine 9 Mart – 27 Nisan 2012 tarihleri arasında başvurularını yapan anaokulu hazırlık sınıfı öğrencilerinin projeleri, 20 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek etkinlikle konusunda uzman birçok sektörden jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek.

TÜMAKÜDER Mustafa Akalp, Eğitimci Melda İMREN, İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürliği’nden Suna Güler Dedeoğlu, Ressam Sare Ertaş Kural, Recycling INDUSTRY Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Türkay Özgür, Sanatçı Ufuk ÖZKAN İtalyan Sanatçı Grazia Zattarin,Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Esin Dibek, Eğitimci Maria Topkar, Maltepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Gülçin KARADENİZ, Eğitimci Ercan Vural’dan oluşan jüri üyelerinin katılacağı etkinlik Çevre Koleji Erenköy Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

Minik beyinlerde öncelikle çevre konusunda farkındalık yaratmak ve atık materyallerden farklı ürünler ortaya koyarak öğrencilerin yaratıcılıklarını artırmanın hedeflendiği “Biz Artık Çöp Değiliz” etkinliği, İstanbul genelindeki tüm devlet ve özel anaokullarının hazırlık sınıfı öğrencilerini buluşturacak.

Yarışma sonucunda katılan bütün öğrencilere kitap, boyama seti, şapka, t-shirt gibi hediyelerden oluşan bir paket ve madalya hediye edilecek, öğrencilerin okullarına ise plaket ve katılım belgesi verilecek. Ayrıca jüri değerlendirmesiyle Biz Artık Çöp Değiliz yarışmasında birinci seçilen öğrencinin okuluna masaüstü bilgisayar ve çok fonksiyonlu yazıcı, ikinciye 106” LCD Televizyon ve üçüncüye Dijital Fotoğraf Makinesi hediye edilecek.

Program
20 Mayıs 2012 Pazar

09:30- 10:00 İkram
10:00 - 10:15 Açılış
11:30 - 12:30 Projelerin sunulması
13:30 - 14:30 Çocuklar için tiyatro ve modern dans gösterisi
13:30 - 14:30 Jüri değerlendirmesi
14:30 - 15:00 Sonuçların açıklanması, plaketlerin ve hediyelerin verilmesi
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları