27 Temmuz 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çevre Koleji, BM Saimun Konferansında
28 Mart 2012 Çarşamba 12:29

Çevre Koleji, BM Saimun Konferansında

Çevre Koleji öğrencileri, Birleşmiş Milletler’in düzenlediği ve Dünya’nın birçok ülkesinden 750 delegenin yer alacağı, SAIMUN Konferansı’na katılmaya hak kazandılar

Mükemmeli yakalama anlayışı ile öğrencilerinin eğitim-öğretim düzeyini en üst seviyede tutan Çevre Koleji’nin Model Birleşmiş Milletler Kulübü öğrencileri, Model Birleşmiş Milletler’in bu yıl İrlanda’nın Dublin şehrinde 2 Nisan-5 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek SAIMUN (St. Andrew's International Model United Nations- St. Andrew Uluslararası Model Birleşmiş Milletler) Konferansı’nda ülkemizi temsil edecek. Model Birleşmiş Milletler’in ekonomik ve sosyal komitesi tarafından belirlenen gündem maddeleri kapsamında, Çevre Koleji öğrencileri Mısır Sorunu başta olmak üzere Dünya ülkelerinin sorunlarına çözüm arayacaklar.

Model Birleşmiş Milletler (MBM)’in düzenlediği ve her yıl liseler arasında popülerliği giderek artan SAIMUN (St. Andrew's International Model United Nations- St. Andrew Uluslararası Model Birleşmiş Milletler) Konferansı’na Dünya’nın dört bir yanından katılmaya hak kazanan 750 öğrencinin yanı sıra, 10 kişilik bir öğrenci grubuyla katılacak olan Çevre Koleji, kendi içerisinde kurduğu Model Birleşmiş Milletler Kulübü ile öğrencilerine destek veriyor. Öğrencilerin dünyaya bakış açısını geliştirmek ve her ülkenin öğrencisinin bir başka ülkeyi temsil etmesi uygulamasıyla demokrasi ilkesini pekiştirmeyi amaçlayan Model Birleşmiş Milletler, Çevre Koleji öğrencilerinin de bulunacağı bir ekiple öğrencilere uluslararası ilişkilerde evrensel bir bakış açısı geliştirme fırsatı tanıyacak.

Çevre Koleji öğrencilerinin Madagaskar ve İspanya delegeleri olarak bulunacağı SAIMUN Konferansı, komitelerde ekonomik, sosyokültürel, çevresel ve politik konuları masaya yatıracaklar. Konferansta Model Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen gündem konuları üzerinden Çevre Koleji temsilcileri olan ve Madagaskar Büyükelçisi ve İspanya Büyükelçisi olarak görev alan İpek Hazardağlı ve Arzum Görün’ün de aralarında bulunacağı 10 kişilik öğrenci ekibi, Mısır Sorunu’nu uluslararası kapsamda gündeme getirerek, tartışacaklar.

SAIMUN (St. Andrew's International Model United Nations- St. Andrew Uluslararası Model Birleşmiş Milletler) Konferansı’nda Çevre Koleji öğrencilerinin tartışacağı en ilginç gündem maddelerinden biri ise, bazı 3’üncü Dünya ülkelerinde devam etmekte olan Kadınların Sünnet Edilmesi konusu. Çevre Koleji delegeleri olarak bu konuyu tartışacak olan Ayşe Kıranoğlu ve Alara Nurgün’ün konuyla ilgili görüşleri oldukça ilgi çekecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları