02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÇEVKO Bilgilendirme Toplantısı
15 Eylül 2008 Pazartesi 10:35

ÇEVKO Bilgilendirme Toplantısı

ÇEVKO, yönetmelikte Satış Noktası olarak tanımlanan işletmelere yönelik bir toplantı düzenledi.

ÇEVKO Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı, toptan ya da perakende ambalajlı ürün satışı gerçekleştiren firma temsilcilerine yönelik bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği"nin bu firmalara getirdiği geri kazanım yükümlülükleri ele alındı.

Çok sayıda firma temsilcisinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda bir sunum yapan ÇEVKO Vakfı Endüstri İlişkileri Bölüm Müdürü Alphan Eröztürk, ambalajlı ürün satan firmaların geri kazanım zincirinde sahip oldukları öneme dikkat çekti.

Satış noktaları geri kazanım zincirindeki yerini alıyor
Yeni Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği"nde "Toptan ve / veya perakende olarak ambalajlı ürünlerin satışını yapan, 200 m2"den büyük kapalı alana sahip mağaza, market, süpermarket, hipermarket ve benzeri satış yerleri" satış noktası olarak tanımlanıyor.

Satış noktalarının bakanlıktan kod numarası almamış olan piyasaya süren işletmeleri tespit ederek Çevre ve Orman Bakanlığı"na bildirmeleri, kod numarası almamış işletmelerin ürünlerini satmamaları ve bu konuda yetkilendirilmiş kuruluşlarla işbirliği yapmaları gerekiyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları