24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÇEVKO, REW 2008de
21 Haziran 2008 Cumartesi 16:08

ÇEVKO, REW 2008'de

ÇEVKO Vakfı, 4. Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı REW İstanbul 2008'e katıldı.

Bu yıl bir kez daha Türkiye ve çevre ülkelerden çok sayıda katılımcı ile gerçekleştirilen 4. Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı REW İstanbul 2008"de ÇEVKO Vakfı da bir stand ile yer aldı. 19- 22 Haziran 2008 tarihleri arasında, İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi"nde gerçekleştirilen fuarda ÇEVKO Vakfı"nın standı büyük ilgi gördü.

ÇEVKO Vakfı standında ziyaretçilere ve sektör temsilcilerine, Türkiye"nin geri kazanım alanındaki konumu ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Kuruluş ayrıca fuar kapsamında düzenlenen Kentsel Katı Atıkların Geri Kazanımı Diyalog Toplantısı AB Sürecinde Kamu - STK - Yerel Yönetim Deneyim Paylaşımı konulu panele katılarak bir sunum gerçekleştirdi. Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği ve Yerel Yönetim Uygulamaları başlıklı sunumu ÇEVKO Vakfı Yerel Yönetimler Müdürü Cezmi Neyim yaptı.

Sunumunda geri kazanım alanında ÇEVKO Vakfı"nın, yerel yönetimlerin ve sanayinin yükümlülüklerini ele alan ÇEVKO Vakfı Yerel Yönetimler Müdürü Cezmi Neyim, mevcut kaynağında ayrı toplama uygulamaları hakkında bilgi verdi. Ülkemizde hızla gelişmekte olan geri kazanım alanında gerçekleştirilen REW İstanbul 2008 gibi büyük bir buluşmada yer almanın önemine değinen Neyim şunları söyledi:

"Geri kazanım tüm dünyada ve ülkemizde hızla gelişmekte olan, dinamik bir alan. Sadece dünyamızın geleceği için değil, ülke ekonomilerinin kalkınması açısından büyük önem taşıyan bu alanda birbirimizden öğreneceğimiz, gelişime hizmet edecek bilgiler ve deneyimler çok değerli. Çevre ülkelerin de katılımı ile uluslararası bir kimlik kazanan REW İstanbul 2008"de yer almaya bu nedenle büyük bir önem veriyoruz. Fuar süresince standımızın ve gerçekleştirdiğimiz sunumun gördüğü ilgi, geri kazanım alanında ülkemizde büyük bir boşluğu doldurduğumuzu bir kez daha ortaya koydu. Ülkemizin geri kazanım alanında gelişimi konusunda üzerimize düşen görevleri yerine getirmeyi sürdüreceğiz."

Türkiye"nin en büyük çevre teknolojileri fuarı olan REW İstanbul 2008, dördüncü yılında bir kez daha kamu ve özel sektörden profesyonelleri buluşturdu. REW İstanbul, geri dönüşüm, çevre teknolojileri ve atık yönetimi konularında en son teknoloji, ürün ve hizmetleri sunma, dünyadaki yeni fikir ve gelişmeleri tartışma gibi temel fonksiyonlarının yanı sıra bu konularda faaliyet gösteren firmaları da bir araya getirerek sektörleşmeye katkıda bulunuyor.

REW İstanbul sadece ülkemizde değil, uluslararası alanda da etkisini her geçen yıl artırıyor. Sadece 2007 yılında ziyaretçilerin yüzde 10"undan fazlasını yurtdışından gelen profesyonellerin oluşturması bunun bir göstergesi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları