26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CEO’larla Çay Sohbetlerinde Buluştular
02 Şubat 2012 Perşembe 21:21

CEO’larla Çay Sohbetleri'nde Buluştular

Sabancı Üniversitesi Ekonomi İşletme Kulübü öğrencileri, 22 – 27 Ocak tarihleri arasında, Al Habtoor Group sponsorluğu ve desteğiyle, ilk kez Dubai’de CEO’larla buluştu.

Sabancı Üniversitesi Ekonomi İşletme Kulübü öğrencileri CEO’larla Çay Sohbetleri toplantı dizisi ile geçtiğimiz hafta Dubai’nin Al Habtoor Group gibi lider kuruluşlarının önemli isimleri ile samimi bir ortamda bir araya geldi. Öğrenciler bu etkinlik ile ilk kez Arap iş dünyasını yakından tanıma şansı buldular.

Bu sefer rotasını farklı bir coğrafya ve kültüre yönelten ekip, toplantı serisini 22-27 Ocak 2012 tarihleri arasında Dubai’de gerçekleştirdi. 16 öğrencinin katıldığı sohbet dizisinin konukları arasında Anil Wats (Executive Vice President & Chief Operation officer of DP World), Mr. McLoughlin, Managing Director of Dubai Duty Free, Mr. Khalaf Ahmed Al Habtoor (Chairman of Al Habtoor Group), Mr. Michael Tomalin (CEO of National Bank of Abu Dhabi), Mr. Ahmad Alshaikh, Managing Director of Dubai Media Incorporated (DMI), Tariq Ahmed Nizami (CEO Club of U.A.E'nin kurucusu) ve Dubai Media CEO’su yer aldı

Bu görüşmelere ek olarak CEO’larla Çay Sohbetleri Ekibi Dubai'nin yedi yıldızlı oteli Burj El Arap’ta yer alan Jumeriah Group Executive Chairman'ı Gerald Lawless ile İstanbul'da 7-8 Şubat 2012 tarihlerinde bir araya gelecek.

Şimdiye kadar 150 civarında CEO ile görüşen öğrenciler, hiç bir kaynakta bulmayacakları bilgileri ve tavsiyeleri başarısını kanıtlamış liderlerin ağzından dinlemenin ve sohbetlerin samimi ortamı sayesinde merak ettikleri konuları CEO’lara rahatlıkla sorabilmenin kişisel gelişimlerine ve gelecek planlarının şekillenmesine çok büyük katkıları olduğunu vurguluyor.

CEO’larla Çay Sohbetleri Ekibi Duabi görüşmeleri için ne dedi?
Şimdiye kadar İstanbul, İngiltere’de, Hollanda’da, Almanya, Fransa, Avusturya ve Singapur’da düzenlenen; Türkiye’nin ve Dünya’nın ekonomi dünyasının liderleri ile görüşen Sabancı Üniversitesi Ekonomi İşletme Kulübü öğrencileri Duabi görüşmesi için şunları söylüyorlar; “Organizasyon olarak hedefimiz; dünya çapında başarı yakalamış insanlardan başarı hikayelerini dinlemek ve dünyadaki farklı iş kültürlerini mümkün olduğunca anlamak. Bu bağlamda; Dubai, anlamaya çalıştığımız dünya mozağininin Orta Doğu kısmı için çok önemli bir parçası. Ticaret Ateşesi Serdar Kumbaracı ile yaptığımız görüşmede ise kendisi bizlere Arapların Türkleri çok sevdiğini, kendilerine çok yakın gördüğünü ve Türkiye'yi gelişen bir pazar olarak gördüklerinden dolayı, Türkiye'de yatırım yapmak için çok istekli olduklarını aktardı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları