18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ceolar Bahçeşehir Üniversitesinde
09 Ocak 2012 Pazartesi 19:43

Ceo'lar Bahçeşehir Üniversitesinde

Türkiye’nin önemli şirketlerinin CEO’larından, girişimcilik dersi alan Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri, 10 Ocak’ta yatırımcıların karşısına çıkarak, iş planlarını anlatacak.

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) ve Bahçeşehir Üniversitesi  işbirliğiyle geçen sonbaharda Bahçeşehir Üniversitesi’nde başlatılan ve tüm fakültelerde üç kredili seçmeli olarak verilen “Girişimcilik ve İş Planı Dersleri” sona erdi. Öğretim üyeliğini  TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Başkan Yardımcısı Murat Talu’nun yaptığı derslere, Bahçeşehir Üniversitesi CO-OP Direktörlüğü Girişimcilik Operasyonları ve İnkübasyon Merkezi Koordinatörü Hatice Tuğsavul da destek verdi. Girişimciliği kariyer seçeneği olarak tanıtmak ve girişimci olmak isteyen öğrencilerin gerekli teknik ve kişisel becerileri edinmelerini sağlamak amacıyla verilen derslere CEO’lar da konuşmacı olarak katıldı.       

TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTILAR

Girişim tecrübelerini üniversite öğrencileriyle paylaşan CEO’lar arasında; TAV Havalimanları CEO’su Dr. Sani Şener, Simit Sarayı Kurucusu ve CEO’su Haluk Okutur, Mutfak Sanatları Akademisi Kurucu ve CEO’su Mehmet Aksel, Uzay Otomotiv Genel Müdürü Seyra Toprak, Mazars Denge Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.’nden Vergi Bölümü Ortağı Dinçer Aydemir;  Peak Games Kurucu ortağı Rina Onur, Baymak A.Ş. ve Ethica Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan; Kişisel Gelişim Uzmanı Pelin Narin Tekinsoy, chooseclick.com Kurucusu Dr. Ali Evren Göksungur ve MIT Enterprise Forum Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Burçin Ergün dikkat çeken isimler oldu.

10 OCAK 2012 BÜYÜK GÜN

Eğitim programı boyunca gerek aldıkları derslerden ve gerekse ünlü CEO’lardan çok şey öğrenen üniversite öğrencileri, 10 Ocak Salı günü saat 17.30’da Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü Akademi Kafe’de yatırımcıların karşısına çıkacak. Bireysel ya da takım halinde iş planlarını yazan üniversiteli öğrenciler 17 takım halinde iş planlarını potansiyel yatırımcılara sunacaklar. Dersin kazanımları ve değerlendirilmesi de yine bu etkinlikte interaktif eğitim programı boyunca gerek aldıkları derslerden ve gerekse ünlü CEO’lardan çok şey öğrenen üniversite öğrencileri, 10 Ocak Salı günü saat 17.30’da Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü Akademi Kafe’de yatırımcıların karşısına çıkacak. Bireysel ya da takım halinde iş planlarını yazan üniversiteli öğrenciler 17 takım halinde iş planlarını potansiyel yatırımcılara sunacaklar. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları