25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CEMS MIMe Zurich Sigorta Desteği
20 Aralık 2010 Pazartesi 14:51

CEMS MIM'e Zurich Sigorta Desteği

Uluslararası Yönetim alanında Yüksek Lisans Programı olan CEMS MIM'e Türkiye'de Zurich Sigorta ve yöneticilerinden de destek geldi.

Zurich Finansal Hizmetler"in de global partneri olduğu Uluslararası Yönetim alanında Yüksek Lisans Programı olan CEMS MIM"e Türkiye"de Zurich Sigorta ve yöneticilerinden de destek geldi. Koç Üniversitesi"nde düzenlenen "Yetenek Seminerleri" kapsamında "Global Şirketlerde Nasıl Başarılı Lider Olunur?" konulu bir panel düzenlendi. Zurich Sigorta Genel Müdürü Ertuğrul Bul, Genel Müdür Yardımcısı Ceyda Kinay ve Zurich Grubu Global Kurumsal Sigortacılık Genel Müdürü Mario Vitale"nin katılımıyla gerçekleşen panelde, CEMS Programı öğrencileri, profesyonellerle bir araya gelme imkanı buldu. Yöneticilik ve liderlik konusunda deneyimlerini paylaşan Vitale, henüz profesyonel yaşama adım atmamış geleceğin liderlerinin sorularını da yanıtladığı konuşmasında çok sayıda yöneticiyle çalıştığını belirterek, "Başarılı yöneticilerimden çok şey öğrendim ama başarısız yöneticilerimden de bir o kadar şey öğrendim" diye konuştu.
Zurich Grubu"nun CEMS programına global olarak destek verdiğinin altını çizen Vitale Türkiye"de ve CEMS programı öğrencileriyle birarada olmaktan mutluluk duyduğunu, kendi ekibinde de başarısını destekleyen CEMS mezunu çalışanı olduğunu da önemle vurguladı.
Katılımın ve ilginin yüksek olduğu panelin benzerlerinin önümüzdeki dönemlerde de tekrarlanması planlanıyor.
Zurich Finansal Hizmetler Grubu, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Latin Amerika"nın olduğu çeşitli pazarlardan oluşan küresel ofis ve şube ağı aracılığı ile hizmet veren sigorta bazlı bir finansal hizmet sağlayıcısıdır. 1872"de kurulmuş olan grubun merkezi İsviçre"nin Zürih şehrindedir. Grup yaklaşık 60 bin çalışanı ile 170"den fazla ülkede hizmet vermektedir.
Zurich Sigorta çoklu dağıtım kanalı stratejisi ve banka sigortacılığındaki uzmanlığıyla en hızlı büyüyen hayat dışı sigorta şirketlerinden biridir. Şirket, 2009 yılında yaklaşık 216 milyon TL prim üretimi gerçekleştirmiştir. Zurich Sigorta ürünleri, arasında bölge müdürlükleri, acenteler, brokerler ve finansal kurumlar olan 1000"den fazla hizmet noktasında satışa sunuluyor.
CEMS dünyanın önde gelen işletme okulları ve çok uluslu şirketlerin birlikteliği ile kurulmuş ayrıcalıklı bir global işbirliği platformudur. Uluslararası İşletme Okulları ve Şirketler Birliği"nin ana hedefi, işletme alanında henüz iş deneyimi edinmemiş öğrencilerin eğitim gördüğü yüksek lisans programlarında global bir mükemmeliyet standardı oluşturmak, küresel liderler ve vatandaşlar yetiştirmektir.
1988 yılında kurulan CEMS Birliği bugün 5 kıtada dünyaca prestijli 26 akademik, 68 kurumsal ve 2 sosyal partner ile CEMS Uluslararası Yönetim Yüksek lisans (MIM) programını sunmaktadır. Uluslararası Yönetim alanında Yüksek Lisans Programı (CEMS MIM) 2009 yılında Financial Times tarafından iş deneyimi gerektirmeyen yönetim yüksek lisans programları arasında dünyanın en iyi programı seçilmiştir.
CEMS, CEMS MIM programı için her ülkeden yalnızca bir eğitim kurumu ile anlaşmakta olup, ülkemizde Koç Üniversitesi"ni üyeliğe dahil etmiştir. Koç Üniversitesi, 2010 - 2011 akademik yılında CEMS Uluslararası Yönetim Yüksek Lisans programına (CEMS MIM) ilk öğrencilerini kabul etmiştir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları