29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CEMS MIM Programının Birincisi Koç
20 Aralık 2011 Salı 23:25

CEMS MIM Programının Birincisi Koç

Koç Üniversitesi, dünyanın lider işletme okulları ve çokuluslu şirketlerden oluşan CEMS birliğinin sunduğu Uluslararası Yönetim Yüksek Lisans Programı’nda (MIM) başarısını kanıtladı.

İşletme okulları ve çokuluslu şirketlerin dünya ölçeğinde stratejik ittifakı CEMS (The Global Alliance in Management Education- İşletme Okulları ve Uluslararası Şirketler Birliği) tarafından yürütülen Uluslararası Yönetim Yüksek Lisans Programı (MIM), her dönem sonunda yaptığı sıralamayla CEMS MIM’in en iyilerini belirliyor. Bahar 2011 döneminde Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü 26 üniversite içinde öğrenciler tarafından yapılan genel değerlendirmede İsviçre’de bulunan Saint Gallen Üniversitesi ile birlikte birinci oldu.

Böylece CEMS MIM programını bir yıldır sunan Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü kısa sürede başarısını kanıtladı. Bahar 2011 döneminde CEMS programının uygulanması ile ilgili genel değerlendirmelerde diğer işletme okullarının ortalaması 5.0 üzerinden 3.8 iken, Koç Üniversitesi CEMS MIM programı 4.1 ortalama ile üstün bir başarıya imza attı. İş projelerinin değerlendirilmesi kategorisinde ise Koç Üniversitesi tüm Birlik üniversiteleri içindeki en yüksek ortalamayı aldı. Ayrıca Koç Üniversitesi, Türkiye’deki kurumsal partnerleriyle yürüttüğü projelerle 4.4’lük bir ortalama elde ederek İş Projeleri Değerlendirmelerine Göre En Başarılı Akademik Partner oldu.


CEMS MIM, Türkiye’de sadece Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü tarafından sunuluyor

İşletme okulları ve çokuluslu şirketlerin dünya ölçeğinde stratejik ittifakı CEMS, Türkiye’de sadece Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü tarafından yürütülüyor. Her ülkeden sadece bir üniversitenin temsil edildiği CEMS birliğinde toplam 26 üniversite bulunuyor. Bu üniversiteler ülkelerindeki en iyi işletme okulları olan üniversiteler arasından seçiliyor.

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü, 2011 Sonbahar döneminde 19 Türk, 10 yabancı uyruklu olmak üzere toplamda 29 CEMS öğrencisi ile akademik yıla başladı. Yeni dönem başvuruları ise 29 Şubat 2012’ye dek devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları