18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CeBITte Partner Ülke Türkiye
25 Şubat 2011 Cuma 16:39

CeBIT'te Partner Ülke Türkiye

2011 Partner Ülke Türkiye organizasyonunu İTO'nun üstlendiği CeBIT Hannover 1 Mart'ta başlıyor.

İstanbul Ticaret Odası"nın (İTO) Partner Ülke Türkiye organizasyonunu üstlendiği dünyanın en büyük bilişim fuarı olan CeBIT 2011 için geri sayım başladı. İTO, Almanya"nın Hannover kentinde 1-5 Mart 2011 tarihleri arasında düzenlenecek fuarda 81 Türk firmasını dijital dünyanın devleriyle buluşturacak. 11 firma da bireysel olarak fuara katılım sağlayacak. Firmalar, bilişim ve iletişim sektörünün kalbinin attığı fuarda partner ülke olmanın ayrıcalığı ile yeni iş bağlantıları kuracaklar. Dev uluslararası fuarlara partner ülke olarak katılmanın ayrıcalığı; daha fazla tanıtım, daha fazla ortaklık, daha fazla ticaret anlamını taşıyor. Türk firmalarına; 4 bin 600 metrekareden fazla alanda ürünlerini en iyi şekilde sergileyebilmeleri için gereken tüm altyapı hizmetleri ve desteği de sağlanacak. Aralarında Türk Telekom, Turkcell, Vodafone Türkiye, Koç Sistem, Vestel, Türksat, Karel, İstanbul Teknopark, ODTÜ, İTÜ Arı Teknokent"in de olduğu firma ve kuruluşlar, Türkiye"nin geldiği son noktayı İTO organizasyonu ile dünyayla paylaşacaklar. Fuarda Türkiye ile birlikte 68 ülke yer alacak.

Başbakan ve Şansölye Açacak
CeBIT 2011 Fuarı resmi açılışı, 28 Şubat"ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Şansölyesi Angela Merkel tarafından Hannover Congress Center"da yapılacak. Ortak Ülke Türkiye"nin açılış töreni ise 1 Mart"ta 12 No"lu Hall"de gerçekleştirilecek.

CeBIT 2011"de şirketlerarası tüm ilişkiler İTO ile Deutsche Messe aracılığıyla yürütülecek. Hem evler hem de çalışma ortamları için dijital bilişim ve telekomünikasyon çözümlerini sergileyen fuarın hedef grubunu; sektörden kullanıcılar, toptan ve perakende satış sektörü, profesyoneller, bankalar, hizmet sektörü, devlet kurumları, bilim ve teknoloji tutkunu olan tüm kullanıcılar oluşturuyor.

Geleceği Belirleyen 5 Gün
İTO son 5 yıl içinde üç önemli ihtisas fuarının Partner Ülke Türkiye organizasyonunu üstlendi. 2007"de Hannover Sanayi Fuarı'na, 2008'de Partner Ülke organizasyonları Türkiye'nin dünya markaları arasına girmesine önemli katkılar sağladı. Türk firmaları, İTO"nun önderliğinde CeBIT çatısı altında yepyeni iş bağlantıları, ortaklıklar kuracaklar.

CeBIT; sektördeki son gelişmeleri, şebekeleri, üretim teknolojilerini karşılaştırmalı olarak sunması açısından da önem taşıyor. Dünyanın en büyük şirket yöneticilerinin de buluşma noktası olan CeBIT, aynı zamanda yeni teknolojik ürünlerin de görücüye çıktığı ve teknoloji standartlarının belirlendiği bir platform. 2010"daki fuarda 5 gün içinde yaklaşık 10 trilyon Euro"luk anlaşma yapıldı. Her yıl 100"ü aşkın ülkeden 5 bini aşkın basın mensubunun katıldığı fuarda konferanslar ve sempozyumlar da firmalara yeni ufuklar açıyor. Bu yıl CeBIT Fuarı"nda IBM de 100"üncü yıl kutlaması yapacak ve fuarda önemli etkinlikler düzenleyecek. Türk firmalarının bu yıl orada olması bu nedenle de ayrı bir öneme sahip.

Hazırlıklar 2010'da Başladı
İTO"nun lobi faaliyetleri geçen yıl Mayıs ayında sonuçlandı ve Alman Bilişim ve Telekomünikasyon Derneği BITKOM ile CeBIT organizatörü Deutsche Messe, resmen 2011 yılı partner ülkesi olarak Türkiye"yi ilan etti. Böylece Türkiye, CeBIT 2011"de bilişimdeki gelişimini ve teknolojik gücünü bütün dünyaya duyurma imkanını yakalamış oldu. Deutsche Messe"nin en büyük organizasyonları arasında bulunan CeBIT 2011 yılı partner ülke organizasyonu İTO ile Deutsche Messe arasında 7 Ekim"de törenle imzalanmıştı. İmza törenine İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, Aşağı Saksonya Eyaleti Ekonomi, Çalışma ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Dr. Oliver Liersch, Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Üyesi ve CeBIT Direktörü Ernst Raue ve BITKOM Başkan Yardımcısı Heinz Paul Bonn da katılmıştı.

STK Güçbirliği
Türkiye"nin CeBIT 2011"e Partner Ülke olması için yola çıkan İTO"yu sektörün temsilcileri olan şu sivil toplum kuruluşları destekledi: Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İşadamları Derneği (MOBİSAD), Mobil Servis Sağlayıcı İşadamları Derneği (MOBİLSAD), Telekomünikasyon ve Enerji Hizmetleri Tüketici Hakları ve Sektörel Araştırmalar Derneği (TEDER), Tüm Telekomünikasyon İşadamları Derneği (TÜTED), Bilişim Sektörü Dernekleri Federasyonu (TÜBİFED), Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD), Bilişim Sektörü Derneği (TÜBİDER), Türkiye Bilişim Derneği (TBD), Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD), Bilişim Muhabirleri Derneği (BMD), Tüm İnternet Derneği (TİD).

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları