28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CeBIT Bilişimden Yazılımcılara Destek
24 Temmuz 2007 Salı 16:32

CeBIT Bilişim'den Yazılımcılara Destek

CeBIT Bilişim Eurasia'da, Türk yazılım sektörünü desteklemek üzere Yazılım Sanayicileri Derneği işbirliğiyle oluşturulan YASAD Yazılım Bölgesi oluşturuldu.

Avrasya"nın en büyük bilişim platformu CeBIT Bilişim Eurasia, 2 - 7 Ekim 2007 tarihlerinde, TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi"nde iş dünyasından on binlerce profesyoneli buluşturacak.

Uluslararası bir iş ve ilişki geliştirme platformu sunan CeBIT Bilişim Eurasia, iş birliklerini tetikleyecek özel içeriğiyle her yıl artan oranlarda iş hacmi yaratıyor.

CeBIT Bilişim Eurasia, Türkiye"de yazılım üreten ve ihraç etme potansiyeli bulunan küçük ölçekli şirketler için özel teşvikli bir bölge sunuyor. Geçen yıl Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) iş birliğiyle pilot olarak başlatılan YASAD Yazılım Bölgesi, özel teşvik fiyatları ve tanıtım olanaklarıyla 24 Türk yazılım şirketini ağırlamıştı. Fuar, bu yıl ikinci kez Türkiye"nin teknoloji üreticilerini 70"in üzerinde ülkeden gelen profesyonellerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Ölçekleri küçük, ancak ekonomiye sağladıkları katma değer büyük olan üniversite destekli, teknoparklarda üretim yapan ya da bağımsız durumdaki, sınırlı kadrolarla çalışan yazılım şirketlerine önemli bir fırsat sunan YASAD Yazılım Bölgesi, fuarın İş Dünyası ana bölümü kapsamındaki birinci salonunda konumlandırılacak.

Bu özel teşvikli bölümde yer almak isteyen YASAD üyelerinde aranacak koşullar ise; yaratıcı, yenilikçi ve katma değer sağlayan bir yazılım ürününe sahip olması ve 2006 yılı cirosunun 3 milyon YTL"nin altında olması şeklinde sıralanıyor. Katılımcı olmak için Ağustos ayı sonuna kadar organizatör Hannover-Fairs Interpro A.Ş. "ye başvurulması gerekiyor.

Başvurular için: Emre Özkan 0212 334 69 76 / emre.ozkan@hifas.com


CeBIT Bilişim Eurasia Hakkında

Avrasya"nın en büyük Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı CeBIT Bilişim Eurasia, bu sene 2 - 7 Ekim 2007 tarihleri arasında Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi"nde gerçekleşecektir. CeBIT Bilişim Eurasia, Istanbul"da Deutsche Messe AG (DMAG) ile İnterpro A.Ş. ortaklığında kurulan HİF A.Ş. (Hannover Fairs Interpro Uluslararası Fuarcılık A.Ş) tarafından düzenlenmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları