18 Nisan 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CCH Çağrı Merkezi Fuarı’nda
27 Ekim 2011 Perşembe 16:45

CCH Çağrı Merkezi Fuarı’nda

Türkiye’nin ilk çağrı merkezi oteli olan Call Center Hotel(CCH), bu yıl yedincisi düzenlenen İstanbul Çağrı Merkezi Konferansı ve Fuarı’nda büyük ilgi gördü.

Bir Procat kuruluşu olan Call Center Hotel (CCH), İstanbul Çağrı Merkezi Konferansı ve Fuarı’nda sektör profesyonelleriyle biraraya gelerek çözümlerini tanıttı.
 
25-26 Ekim 2011 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen ve bu yıl yedincisi düzenlenen İstanbul Çağrı Merkezi Konferansı ve Fuarı’ndaki yerini alan CCH, güncellenen hizmet yelpazesi ve benzersiz konsepti ile sektör profesyonellerinden tam not almayı başardı. Dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan, çağrı merkezi şirketlerine, dönemsel projelere ve çağrı merkezi yatırımı öncesi ihtiyaçlarını belirlemek isteyen kurumlara hizmet veren yapısıyla CCH, Türkiye’ye yatırım için gelen uluslararası çağrı merkezi devlerinin de ilk adresi olmayı sürdürüyor.

İstanbul Çağrı Merkezi Konferansı ve Fuarı’nın çağrı merkezi sektörünün ilk ve tek buluşma noktası olması açısından büyük önem taşıdığını vurgulayan Procat CEO'su Tarkan Ersubaşı, etkinliğin seçkin katılımcıları ve zengin içeriği ile her yönden değerlendirilmesi gereken bir kaynak niteliği taşıdığını belirterek şöyle konuştu: “Farklı bakış açılarını bir araya getiren, yeni ufuklar açan İstanbul Çağrı Merkezi Konferansı ve Fuarı’nın bence bu yıl ayrı bir anlamı daha vardı. Geçtiğimiz yıl sektörümüzde kaydedilen en önemli gelişmelerden biri de çağrı merkezlerinin Anadolu’daki yatırımlarının kalıcılığını perçinlemesi olmuştu. Bu yılın sonuna yaklaşırken sevinerek görüyoruz ki bu kalıcılık giderek büyüme eğiliminde. Call Center Hotel bugün İstanbul’un en merkezi lokasyonlarından biri olan Kavacık’ta hizmet veriyor olsa da gelen yoğun talepler, bizi Türkiye’nin farklı bölgelerinde de benzer konseptte hizmet sunmamız konusunda zorluyor. Sektöründe her zaman ilklere imza atan bir kuruluş olarak, ajandamıza aldığımız bu konuyla ilgili ilerleyen dönemde yeni sürprizlerimiz olabilir.”

2009 yılının sonunda hizmete giren Call Center Hotel’in kısa bir zaman dilimi içinde kapasitesinin artırıldığını ve şirketleştirildiğini söyleyen Ersubaşı, “Çağrı merkezi oteli konseptiyle firmalar için hem dahili hem de harici çağrı merkezi avantajı ortaya koyarak yeni bir ufuk açtığımıza inanıyoruz. Bu model, müşterimiz olan firmaların operasyonlar için gerekli tüm destek kalemlerini hizmet paketi olarak alabilmelerini sağlıyor. CCH’nin Çağrı Merkezi Konferansı ve Fuarı’nda gördüğü büyük ilgi de bu benzersiz modelin başarısını kanıtlıyor” diye konuştu.

Çağrı merkezi sektörü açısından 2012 yılına ilişkin öngörülerini de paylaşan Ersubaşı, yılın en önemli konularından birinin bankaların çağrı merkezi hizmetleri ile ilgili olacağının altını çizerek şunları söyledi: “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), telekom operatörlerine çağrı merkezi tarafında bazı standartlar getirmiş durumda. Bu standartlara göre çağrı merkezlerine gelen aramaların cevaplama oranı ve süreleri belli seviyelerde tutularak müşteri memnuniyeti sağlanıyor. Ancak bu standartları, çağrı merkezini önemli bir dağıtım kanalı olarak kullanan bankalar için uygulamaya kalktığımızda, bankaların iş yapısı ve uymak zorunda oldukları kurallar gereği gelen çağrılara bakan müşteri temsilcisi sayısını ciddi anlamda artırmaları gerekecektir. Bankalar bu sorunu ancak çağrı merkezlerindeki otomasyonu artırarak veya dış kaynak hizmeti alarak çözebilirler. Ancak, bankacılıkta diğer sektörlerden farklı olarak dış kaynağa iş aktarırken BDDK’nın bu konuda yürürlükte olan kural ve düzenlemelerine uyma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu noktada özelliklede müşteri bilgisi içeren çağrıların dış kaynağa aktarılmasının önünde bazı engeller ve belirsizlikler mevcut. Hem kurumlar hem de müşteriler adına bu konunun çözümlenebilmesi için bankaların otomasyon ve dış kaynak hizmeti alımlarına ilişkin kural ve uygulamalarının netleştirilmesi gerektiğine inanıyoruz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları