20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Case IH’ten Tarımsal Eğitime Destek
12 Ocak 2008 Cumartesi 13:52

Case IH’ten Tarımsal Eğitime Destek

Case IH'den Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne destek.

Eylül 2007’de Türkiye pazarına giren traktör ve tarım ekipmanları teknolojisinde öncü olan Case IH, sosyal sorumluluk çalışmaları ile de ön plana çıkıyor. Türkiye’de tarımsal eğitimde en önemli zorluklardan biri olan teknolojik gelişmelerin uygulamalı olarak sergilenememesinin önemine dikkat çeken Case IH, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne son teknolojilere sahip bir traktörü sembolik bir fiyat ile kiraladı. 11 Ocak 2008 tarihinde, Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Yerleşkesi Prof. Dr. Osman Tekinel Konferans Salonu’nda düzenlenen “Ülkemizde tarımsal öğretime başlanmasının 162. yıldönümü” konferansı sırasında gerçekleştirilen törende, Case IH Marka Müdürü Uygar Uşar, Case IH markalı Maxxum 100 model traktörü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Nafi Baytorun ve Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ercan Efe’ye teslim etti.

Üniversiteye teslim edilen Case IH Maxxum 100 traktör, kabinli ve klimalı olup, Sütçü İmam Üniversitesi’nde eğitim amaçlı kullanılacak. Bu traktörle öğrenciler derslerde öğrendiklerini gerçek ve günümüz koşullarında modern bir traktör üzerinde görerek uygulamalı eğitim şansı bulacaklar.

Teslim töreni sırasında, Türkiye gibi ekonomisi ağırlıklı olarak tarım sektörüne bağlı olan ülkelerde, tarımsal öğretimin çok önemli olduğunu vurgulayan Case IH Marka Müdürü Uygar Uşar, “Tarım konusunda eğitim veren meslek liseleri ve üniversiteler en büyük zorluğu uygulama sırasında yaşıyor. Teknoloji tarım sektöründe de her geçen gün gelişiyor ve değişiyor. Bu gelişmelere yönelik bilgiler okullarımızda öğrencilere aktarılıyor. Ancak, modern teknolojileri uygulamalı olarak göstermek, öğrencilerin mezun olduktan sonra gerçek hayata daha iyi hazırlanmasını sağlıyor.” dedi. Case IH’in tarım makineleri ve ekipmanları konusunda öncü olduğunu vurgulayan Uşar, “Buna yakışır şekilde, sosyal sorumluluk çalışmalarında da sektöre öncülük yapmak istiyoruz.” dedi.

Üniversiteye teslim edilen traktör için tüm bakım ve servis hizmetleri de Trakmak A.Ş. tarafından gerçekleştirilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları