25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cardtek Grup, Azerbaycanda Ofis Açtı
19 Mart 2012 Pazartesi 17:41

Cardtek Grup, Azerbaycan'da Ofis Açtı

2011 yılında Amerika’da faaliyete geçen Cardtek USA ile enerjisini Amerika kıtasına taşıyan Cardtek, yurtdışındaki yeni ofisini Azerbaycan’da açtı.

Türkiye'nin global şirketi olma yolunda iddiasını sürdüren Cardtek Grup, 2011 yılında ofis açarak teknoloji ihraç etmeye başladığı Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nin ardından Azerbaycan’daki yeni ofisiyle faaliyet alanını genişletiyor. Şirket bu yatırımıyla Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) Bölgesi’nde kartlı ödeme sistemleri, ulaşım, sadakat kart ve mobil ödeme çözümleri öncelikli olarak tüm ürün ailesi ile bölgede daha aktif olarak var olacağının sinyalini verdi.

Türkiye'nin ve Avrupa'nın ilk temassız kartını özel bir banka ile hayata geçiren ve Hindistan'a yazılım satan ilk Türk şirketi olma özelliğini de taşıyan firma, bu sayede Türkiye dışındaki yapılanmasına yeni bir halka daha eklemiş oldu.

Cardtek, Amerika ve Kanada’daki yapılanmasının ardından Azerbaycan’daki bu yeni oluşumuyla Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) Bölgesi’nde de kısa zamanda ödeme ve bankacılık sektöründe hakim olmayı hedefliyor.

Cardtek Genel Müdürü Murat Güzel konu hakkında “Azerbaycan hızla büyüyen ve gelişen bir ülke. Dinamik bir altyapıya sahip olan Azerbaycan’ın yeni ürün ve teknolojilere açık olması bizim de burayı merkez olarak seçmemizde önemli rol oynadı. Yakın zamana kadar ülkedeki bankalar ödeme sistemleri ile ilgili hizmet verirken zorlanmakta, mevcut sistemleri kullanırken sıkıntı yaşamaktaydılar. SmartSoft olarak sunacağımız destek ile bölgedeki bankaların hem daha hızlı çözüm üretmesine, hem de yeni teknolojiler ile tanışmasına olanak sağlamayı hedefliyoruz. Bu konuda bankaların da yoğun ilgisi olduğunu gözlemlemekteyiz” dedi. Azerbaycan’da üç büyük banka ile anlaşma sağlayan SmartSoft, büyüme hedefleri doğrultusunda Azerbaycan’daki mevcut kadrosunu da bankaların yoğun ilgisine paralel kısa süre içerisinde arttırmayı planlıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları