28 Ocak 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cardtek Academynin Genç Mühendisleri İş Başında
11 Mayıs 2012 Cuma 12:45

Cardtek Academy'nin Genç Mühendisleri İş Başında

Cardtek Grup bünyesinde eğitim ve danışmanlık hizmeti veren Cardtek Academy’de zorlu eğitim sürecini başarıyla tamamlayan genç mühendisler iş başı yaptılar.

Cardtek Academy konusunda uzman eğitimci kadrosuyla, Mühendislik fakültelerinin son sınıf öğrencilerini ödeme sistemleri yazılımları, EMV ve NFC konusunda eğitiyor. Bilişim sektöründe nitelikli çalışan açığına önemli bir kaynak oluşturacak projeye 2012 yılı sonunda Anadolu’daki üniversitelerin de dahil edilmesi planlanıyor. Reşitpaşa’daki merkez binasında gerçekleştirilen eğitimler isteğe bağlı olarak şekillendirilebiliyor ve birkaç saat ile tüm gün arasında değişen aralıklar ile sürüyor. Eğitimini tamamlayan mühendisler öncelikle grup şirketler bünyesindeki stajlarını tamamladıktan sonra grup içinde veya grubun hizmet verdiği bankacılık sektöründe kariyerlerine devam edebiliyorlar.

Cardtek Academy dış eğitim ve danışmanlık hizmetinin yanı sıra, grup çalışanlarının iç eğitim seviyelerinin yükseltilmesi ve eğitimci adayı olarak yetiştirilmeleri konusunda da özel bir program uyguluyor.

Cardtek’in İnsan Kaynaklarından Sorumlu Grup Müdürü Tülin ÇAKMAK konuyla ilgili olarak iç müşteri memnuniyetine verdikleri önemi belirterek; “2011 yılı sonunda Master Plan doğrultusunda personelimizin ihtiyacına uygun olan iç eğitimleri belirledik. Öncelikle çalışanlarımızın finans sektörüne özel yazılım ürünlerimiz konusunda her bir üründe uzmanlaşması ve yeni eğitimci adayı olarak yetiştirilmesini hedefledik. Sınav ve puanlama sistemleri sayesinde çalışanlarımızın bilgi seviyesinin belirlenmesi akabinde ihtiyaçlara göre şekillendirilen eğitim programlarımız ile sürekli dinamik bir gelişim sağlıyoruz. Grubumuz Türk bankacılık sektöründen ve yurt dışından aldığı projelerle istihdam açısından hızla büyümeye devam ediyor. Bugün 180’i aşan çalışanımızın %70’ini mühendisler oluşturuyor. Yeni aramıza katılan çalışanlarımız da oryantasyon programlarını tamamladıktan sonra iç eğitim süreçlerine dahil ediliyorlar. Cardtek Grup, Cardtek Academy programları sayesinde bir yandan çalışanlarının bilgi seviyesinin yükseltilmesi, böylelikle ürün ve hizmet kalitesinin arttırılmasını sağlarken, bir yandan da dünyaya eğitim verebilecek yeni eğitimciler yetiştiriyor. Cardtek Academy’de eğitimlerini tamamlayarak gruba yeni katılan mühendisler de bir çok projede kendilerini geliştirme imkanı yakalıyorlar. Dış eğitimler sayesinde ise Cardtek Grup’un eğitim ve danışmanlık satışları arttırılarak ürün yelpazesi genişletiliyor” dedi.
Cardtek Academy ile eş zamanlı başlatılan Cardtek Life programının hedefi ise çalışanların kuruma bağlılıklarının artırılması,  güven ve takım ruhu bilincini güçlendirmek. 

Grup stratejisi olarak; Cardtek Life etkinlik programı,  aynı zamanda ailelerin de katılımına açık olarak destekleniyor. Grup bünyesindeki gönüllü katılımcılardan oluşan sosyal faaliyet komitesi üyelerinin her birinin bir aktivite sorumluluğu üstlendiği ve yıllık olarak hazırlanan Cardtek Life etkinlik programı çerçevesinde çeşitli geziler, kültürel etkinlikler, yarışmalar, spor musabakaları, yöresel yemek günleri düzenleniyor.

Çalışanlar Cardtek Academy’de aldıkları eğitimler sayesinde sürekli olarak iş hayatında kendilerini geliştirme ve yenilikleri yakından takip etme fırsatı yakalarken, Cardtek Life etkinlik programı sayesinde de iş hayatının stresinden uzaklaşma ve keyifli aktivitelerde yer alma şansına sahip oluyorlar.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları