25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Capitol Halkla İlişkilere Yeni Genel Müdür
10 Haziran 2008 Salı 14:23

Capitol Halkla İlişkiler'e Yeni Genel Müdür

Capitol Halkla İlişkiler, Haziran 2008 itibariyle Genel Müdürlük görevini Lebin Ebru Çokişler'in üstlendiğini duyurdu.

Türkiye iletişim sektörünün köklü ajanslarından Capitol Halkla İlişkiler, Haziran 2008 itibariyle Genel Müdürlük görevini Lebin Ebru Çokişler"in üstlendiğini duyurdu.

İletişim sektöründeki 16 yıllık kariyerinde ağırlıklı olarak kurumsal iletişim alanında görev alan Çokişler, Capitol Halkla İlişikler"de üstlendiği yeni pozisyonu ile ilgili olarak "Bu başlangıcı Capitol Halkla İlişkiler gibi alanında birçok ilke imza atan köklü ve uluslararası bir ajansta gerçekleştirmenin heyecan ve mutluluğunu yaşıyorum" dedi.
Çokişler sözlerini şöyle sürdürdü: "Stratejik iletişim danışmanlığı ve bu alanda ölçülebilir kaliteli hizmet gibi iki kritik kavramı aynı çatı altında toplayan halkla ilişkiler sektöründe bir ajansın en önemli varlıkları kuşkusuz müşteri portföyü, iş kültürü ve entellektüel sermayesidir. Bu açılardan bakıldığında, Capitol Halkla İlişkiler"de son derece zengin bir mirası devraldığımı düşünüyor, başta benden önceki yöneticiler ve tüm Capitol çalışanları olmak üzere, bu güçlü birikime katkı sağlamış olan herkese teşekkür ediyorum."

Çokişler"in bu göreve gelmesinden büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Capitol Halkla İlişkiler"in kurucu ortağı ve Ogilvy Türkiye"nin Ülke Başkanı Aytül Özkan, "Yönetim anlayışımızın temelini daima kendimizden daha başarılı olacağına inandığımız kişileri aramıza katma çabamız oluşturmuştur. Bunu bir kez daha ispat ettik. Capitol ülkemizdeki seçkin müşterilerinin yanısıra, Ogilvy EMEA bölgesinde de çokuluslu projelere hizmet veren başarılı bir ajansımız. Lebin Ebru Çokişler"in liderliğinde başarılarımızın daha da artacağına yürekten inanıyorum." dedi.

İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Sinema-Televizyon Bölümü"nden mezunu olan Lebin Ebru Çokişler iş hayatına 1989 yılında başladı. Show TV ve Cine 5 gibi medya kuruluşlarında program koordinatörü, yapımcı ve yönetmen olarak çalışan Çokişler, 1996"da Turkcell İletişim Hizmetleri"nde üstlendiği koordinatörlük göreviyle Kurumsal İletişim alanına adım attı. Turkcell"de 2003 yılına kadar çalıştığı süre içinde sırasıyla Kurumsal İletişim Müdürü ve CEO Ofisi Kurumsal İletişim Bölüm Başkanlığı yapan Çokişler, aynı yıl Kurumsal İletişim Müdürü olarak Petrol Ofisi"ne geçti. 2007 Eylül ayına kadar Petrol Ofisi"ndeki görevine devam eden Çokişler, sonrasında Abdi İbrahim ilaç firmasında Kurumsal İletişim Direktörü olarak görev aldı.

Çokişler"in yer aldığı önemli projeler arasında Turkcell"in 2002 yılında sosyal sorumluluk alanında WEPR Kristal Obelisk Ödülü alan Çağdaş Türkiye"nin Çağdaş Kızları projesi ve sponsorluk kategorisinde Petrol Ofisi"nin Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği IPRA 2007 Altın Dünya Ödülü kazandığı Petrol Ofisi Formula 1 Turkish Grand Prix projesi de bulunuyor.

Lebin Ebru Çokişler, evli ve iki çocuk annesi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları