23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CAP Bilgisayar Okulu Bilişim Profesyonelleri Yetiştiriyor
04 Temmuz 2007 Çarşamba 16:38

CAP Bilgisayar Okulu Bilişim Profesyonelleri Yetiştiriyor

Gençlerin bilişim sektöründe istihdam edilmesini ve meslek sahibi olmalarını sağlayan CAP Bilgisayar Okulu, bilişim profesyonelleri yetiştiriyor.

Bilişim sektörüne yeni profesyoneller kazandırmak amacıyla geliştirilen Türkiye’nin alanında uzmanlaşmış tek Bilgisayar Okulu Meslek Edindirme programı CAP, 1 yıllık bir müfredatı kapsıyor. CAP, uygulamalı eğitim modeline dayanan ve teknolojinin tüm imkanlarıyla desteklenerek pratik uygulamaların yoğunlukta olduğu bir meslek edindirme programı olarak veriliyor.

CAP Bilgisayar Okulu Meslek Edindirme Eğitimleri; ÖSS sınavlarına giren ve üniversiteyi kazanamayan lise mezunu öğrencilere, üniversite eğitimini tamamlamış fakat bilişim alanında uzmanlaşmak isteyen iş yaşamına yeni başlayacak olan gençlere, işini değiştirmek isteyen, yeni bir meslek sahibi olmak isteyen ve çağın en geçerli mesleğine sahip olmak isteyen çalışanlara, ve ayrıca iş ve kariyer konusunda yükselmek isteyenlerin hedeflerini gerçekleştirmeleri amacıyla veriliyor.

CAP Bilgisayar Okuluna başlayan öğrenciler öncelikle Bilgi Teknolojilerinin temelini alarak bu sektörde kendilerine uygun olan alanlara yönlendiriliyorlar. İhtisaslaşma seviyesinde ise kendi alanlarında ihtiyaç duyulan tüm sistemleri öğrenmiş ve bu sistemler üzerinde üst düzey bir profesyonel seviyede uygulamalar yapmış olarak mezun oluyorlar. Mezuniyetlerine dek alınan tüm eğitimlerden sınav olan öğrenciler bu sınavlardaki başarılarını ilgili ürünlerin ve yazılım şirketlerinin sertifikaları ile belgelemiş oluyorlar. Tüm bu sertifikaların yanı sıra CAP Bilgisayar Okulu Mezunları öğrendiklerini Türkiye’nin önde gelen kurumlarında staj yaparak pekiştirip, Bilgi Teknolojileri sektöründe ve alanında aranılan birer profesyonel olarak işlerine başlıyorlar. CAP Bilgisayar Okulu boyunca öğrenciler Bilişim Teknolojilerinin yanında iş ortamına uyum sağlamak ve işlerinde daha başarılı olmaları için kişisel gelişim eğitimleri de alıyorlar. İletişim Becerileri, mülakat teknikleri, ekip ruhu, nezaket ve kişisel gelişim eğitimlerinde öğrenciler profesyonel iş yaşamında çalışmaya hazır oluyorlar.

Bilişim Eğitim Merkezi Genel Müdürü Ahmet Çevik CAP eğitimleriyle ilgili olarak; “ CAP Bilgisayar Okulu eğitimlerini 4 yıldır veriyoruz. CAP, diğer IT eğitimlerimizin dışında bir eğitim dönemi boyunca sürüyor ve 1 yılı kapsıyor. Okul dememizin sebebi yıl boyunca hafta içi tam gün süren ve yıl boyunca devam eden yoğun bir eğitim içeriğinde olmasından kaynaklanıyor. Türkiye’nin ihtiyacına yönelik taleplere uygun olarak geliştirdiğimiz eğitim müfredatımızı her yıl güncelliyoruz. Temel ve uzmanlık olarak ikiye ayırdığımız modelde öğrencilerin tam donanımlı olarak mezun olmasını sağlıyoruz. Eğitimlerimizden bugüne kadar toplam 100 kişi mezun oldu. Mezun olan arkadaşlarımızdan aldığımız olumlu geri dönüşler bize bu alanda verdiğimiz eğitimlerle çok doğru bir adım attığımızı gösterdi. Mezun arkadaşlarımızın meslek sahibi olmaları ve gelir düzeylerini yükseltmeleri bize büyük mutluluk veriyor” dedi.

CAP Okulu Eğitimlerine katılanlar Milli Eğitim Bakanlığı sertifikası alıyorlar. Microsoft Gold Certified partneri olan Bilişim Eğitim Merkezi tüm uluslararası yazılımların geçerlilik sertifikalarınıda alınan eğitim içeriğine göre veriyor. CAP Bilgisayar Okulu eğitimleri, Kadıköy, Bakırköy, Beşiktaş şubelerinde veriliyor.

CAP Bilgisayar Okulu Mezunlarının görüşleri;

Sevgi Güler 25 yaşında. Lise Mezunu. İstanbul’da yaşıyor.
CAP Eğitimlerinden önce herhangi bir mesleğim yoktu ve çalışmıyordum. CAP eğitimlerinden haberdar olduğumda çok sevinmiştim. Ancak biraz tereddüt yaşadım. Eğitimlere başladıktan sonra tereddütlerimin yersiz olduğunu anladım. Tahminimden çok daha kapsamlı ve detaylı bilgilerin eğitimini aldım. Eğitimlerden hemen sonra özel bir dershanede çalışmaya başladım. Daha sonrasında da Kamuya ait Ana Çocuk Sağlığı ve Eğitim Merkezinde Bilgi İşlem Sorumlusu olarak yeni bir kariyer basamağını tırmandım. Eğitimde aldığım bilgileri uygulayarak, sürekli kendimi geliştirerek işimde önemli bir konuma geldim. Hayalimin çok ötesinde bir konum ve gelire sahip oldum. Bu benim için çok önemliydi. Geleceği olan bir mesleğe sahip olmak kendime duyduğum güveni artırdı. Bilişim sektöründe meslek edinmek isteyen herkese önerebileceğim bir eğitim aldığım için kendimi şanslı görüyorum.

Murat Güllü 29 Yaşında. Üniversite Mezunu. Mersin’de yaşıyor.
Üniversiteden mezun olduktan sonra devlet okulundan yeterli eğitim alamadığımı düşünerek kendimi geliştirecek ve kariyer yapmama yardımcı olacak bir eğitim kurumu arıyordum. İstanbul’da yaşayan ablama benim için araştırma yapmasını istedim ben de mersinde internetten ve gazetelerden araştırma yapıyordum ablam Bilişim Eğitim merkezini önerdi ben de Bilişim Eğitim Merkezine odaklandım ve benim için gerekli eğitimi verebilecekleri CAP eğitimine yazıldım. CAP eğitiminden önce yeni mezun olmuş ve bir dış ticaret firmasında düşük bir maaşla çalışıyordum. Bilgisayar öğrenme ve kariyer yapma isteğim beni İstanbul’a CAP eğitimi almaya itti. CAP bana istediğimden fazlasını verdi. Ben grafik tasarımı konusunda kendimi geliştirmek istiyordum. CAP sayesinde çok iyi bir grafiker oldum ayrıca donanım, network, programcılık, web tasarımı v.s tüm konularda yeterli derecede bilgi sahibiyim ve tabi ki bunu Bilişim Eğitim Merkezinin CAP eğitimleri sayesinde başarabildim. CAP Eğitiminden sonra Özel Grafik Tasarım dersleri verebildim ayrıca Telsim kontörlerinin ve Calling Kartların basıldığı AB Kart San. firmasın da tek sorumlu grafiker olarak işe başladım ve şu anda Mersinde kendi işimi yapıyorum. Şayet CAP eğitimlerini almamış olsaydım şu anda asgari ücretle geçinmeye çalışan biri olacaktım. Fakat şimdi edindiğim bilgiler sayesinde kendime güvenim arttı ve birçok kuruluşta yüksek meblağda çalışma imkanına sahibim. Bilişim Eğitimin bana vermiş olduğu CAP eğitimlerinden memnun kaldım hayatımda vermiş olduğum akılcı kararlardan biri. Bence kesinlikle her bireyin kendini geliştirmek adına CAP eğitimlerini almasını öneriyorum pişman olmayacaklarına o kadar eminim ki. Türkiye de iş bulmak imkansız değil fakat işverenler kalifiye eleman istedikleri için insanlar işveren kapısından geri dönmek zorunda kalıyor. CAP gibi bir eğitimi ve Bilişim Eğitim Merkezi gibi bir eğitim kurumlarından aldıklarında artık işveren seçme şansına sahip oluyorlar ve istedikleri fiyatı kendileri belirleyebiliyorlar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları