18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Canondan WWFye Destek
15 Aralık 2007 Cumartesi 14:17

Canon'dan WWF'ye Destek

Canon, WWF’nin Kutup Ayılarını İzleme Projesi’ne Koruma Ortağı olarak destek veriyor.

Canon Avrupa ve küresel koruma organizasyonu WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), kutup ayılarının tek tek künyelenmesine ve izlenmesine destek vermek üzere daha fazla işbirliği yapma kararı aldı. 2007 ve 2008 yıllarında öncekinden çok daha fazla kutup ayısının künyelenmesini garanti eden ve Canon’un WWF’ye Koruma Ortağı olarak 1998 yılından bu yana devam eden uzun süreli desteğinin üzerine inşa edilen bu yeni anlaşma ile WWF’nin kutup ayılarıyla ilgili toplayabileceği değerli bilimsel bilgi miktarında önemli artış sağlanması hedefleniyor.

Kutup ayıları web sitesinden takip ediliyor

Künyelenen kutup ayılarının hareketleri, yeni ve geliştirilmiş WWF - Canon Kutup Ayısı İzleme web sitesinden (www.panda.org/polarbears) takip edilebiliyor. Bu web sitesi projesi, radyo tasmasına sahip kutup ayılarının hareketlerinin uydu kanalıyla Svalbard Kutup takımadalarında izlenmesi ve takip edilmesi amacıyla ilk olarak 2002 yılında WWF’nin Kutup Programı ve Norveç Kutup Enstitüsü tarafından başlatıldı.

WWF - Canon Kutup Ayısı İzleme web sitesi içerisinde, Avrupa çapındaki 13 değişik ülkede (Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, Norveç, İspanya, İsviçre, İsveç ve Birleşik Krallık) aktif olarak açılabilen ve 7 - 11 yaşlarındaki çocukları iklim değişikliğinin çevresel etkileriyle ilgili eğitmeyi amaçlayan Kutup Ayısını Koruyun adlı bir mikro-site de bulunuyor.

Canon ve WWF dünyanın geleceği için el ele verdi

WWF International’in Baş Operasyon Yetkilisi Paul Steele, “Bizim ilk koruma ortağımız olan Canon’a bu desteği için çok müteşekkiriz. Canon’un yardımıyla, gelecek nesillerin çevrenin korunmasına yardım etmek üzere yaşam biçimlerinde gerekli değişiklikleri yapmak için bilgiye ve dürtüye sahip olması amacıyla çocukların kalplerine ve kafalarına ulaşabilmeyi umut ediyoruz” dedi. Steele şöyle devam etti: “Canon Avrupa, çevresel bilinç konusunda lider olmak üzere pozitif adımlar atmaktadır. Bu proje, firmanın bu amaca bağlılığının bir başka güçlü göstergesidir ve ayrıca bu amaç için birlikte çalışarak ortak hedeflerimizi nasıl gerçekleştirebildiğimizi göstermektedir. Canon’un gelecekteki çevresel tehditlere yeni çözümler bulmasına yardımcı olması için firmayla devam eden diyaloğumuz, işbirliğimizin kilit bir unsuru niteliğindedir.”

Canon Avrupa İletişim ve Kurumsal İlişkiler Müdürü James Leipnik ise şunları söyledi: “İklim değişikliği ve bununla ilgili küresel ısınma ile ilgili çevresel bilincin oluşması, Canon çalışanları için hem sosyal sorumluluk sahibi bir firmanın çalışanları, hem de bireyler olarak hayati bir önem arz etmektedir. Bu önemli projeyi desteklemekten gurur duyuyoruz, çünkü bu proje ortak fayda için birlikte yaşamak ve çalışmak anlamına gelen kurumsal felsefemiz Kyosei ile güçlü bir sinerjiye sahip.”

Kutup ayıları, küresel ısınmaya dikkat çekiyor

Kutup ayıları, gezegenimizdeki en hassas ve güzel bölgelerden biri olan Kutup bölgesinde hayatta kalma mücadelesi veriyor ve dünya çapında küresel ısınma için kilit bir gösterge olarak takip ediliyorlar. Eğitici yönü ile bu mikro-site, kutup ayısının zorlaşan yaşam şartlarına ve tehdit altında olan habitatına odaklanıyor; küçük çocuklara, çevre üzerinde yarattıkları etkileri azaltma konusunda kişisel olarak nasıl bir fark yaratacaklarını öğretiyor; onları eğlenceli ve dahil edici yöntemlerle iklim değişikliğiyle ilgili hususlar ve bu değişikliklerin neden olduğu tehditler hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Çocuklar için benzersiz ve etkileşimli bir deneyim sunan ve Kutup bölgesi teması etrafında eğitsel oyunlar, önemsiz şeyler ve özet bilgiler içeren bu sitenin ev sahipliğini ise site üzerindeki bölümler üzerinden ilerleyen çocuklarla etkileşim içerisinde olan Auro ve Borea adında iki animasyon kutup ayısı üstleniyor. Çocuklara eğitsel eğlence sunmanın yanında, sitede bulunan Öğretmenler Paketi ve diğer kaynaklar ile öğretmen ve ebeveynlerin de katılımı teşvik ediliyor.

Sitede oyun oynayan çocukların hediyeleri Canon’dan  

Tekrar eden ziyaretleri teşvik etmek üzere mikro-sitede, online olarak oyun oynamak ve görevleri yerine getirmek için kaydolan çocuklara verilecek bir dizi heyecan verici ödül de bulunuyor. 2007 yılında her ayın sonunda düzenlenen özel Kartopu Ligleri’nde en yüksek dereceyi alan çocuklar, Canon’un en son dijital fotoğraf makineleri ile yazıcılarını kazanma şansına sahip olacak ve ayrıca her Avrupa bölgesinden bir kişi yılın sonunda okulu için büyük ödüle hak kazanacak. Etkileyici yeni özelliklerin, oyunların ve eğitsel malzemelerin eklenmesiyle mikro-sitenin gelişimi, 2008 yılında da devam edecek.

Canon-WWF’nin diğer ortak çalışmaları

1998’den beri WWF’nin Koruma Ortağı olan Canon, WWF’nin Küresel Tatlı Su Programına kaynak fon yaratmak için toner kartuşu geri dönüşüm programı, Avrupa’daki doğal hayatı korumak üzere bir yıl süresince gönüllü çalışan projesi olan WWF Canon PAN Parklarına dahil olunması ve WWF Ağı için önemli bir online iletişim aracı olan WWF-Canon Fotoğraf Veri Tabanının isim sponsoru olmak gibi bir dizi WWF girişimini destekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları