25 Haziran 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Canondan 6 Yeni Fotoğraf Makinesi
27 Aralık 2007 Perşembe 14:40

Canon'dan 6 Yeni Fotoğraf Makinesi

Canon'dan görüntü teknolojilerinin üstün özelliklerini, bünyesinde standart olarak barındıran 6 yeni kompakt fotoğraf makinesi.

Canon, 6 yeni modeliyle dijital imaj görüntüleme teknolojisindeki liderliğini güçlendiriyor. 4 PowerShot ve 2 IXUS"tan oluşan kameraların her biri bulanıklığı engelleyen ve imaj kalitesini en yüksek seviyeye çıkaran Canon"un Optik Görüntü Sabitleyici teknolojisi ve yüksek ISO kapasiteleri ile donatılmış bulunuyor. DIGIC III görüntü işlemci, Yüz Tanımlama Teknolojisi ve izleme sırasında Kırmızı Göz Düzeltme teknolojisine sahip Canon"un yeni fotoğraf makineleri, anlık fotoğraflardan, en detaylı artistic fotoğraflara kadar, her fotoğrafın teknik kalitesini yükseltmek için tasarlanmış.

6 yeni model

PowerShot G9: PowerShot serisinin yeni bayrak gemisi konumundaki G9, 12.1 megapiksel, RAW formatında görüntü kaydı, 6x optik zoom ce 3" PureColor LCD ekran gibi özelliklerle piyasaya sürülüyor.

PowerShot SX100 IS: PowerShot SX serisinin ilk modeli olan SX100 IS, hem 8.0 megapiksel çözünürlükte ve 10x optik zoom gücünde hem ekonomik ve kolay elde edilen bir ürün isteyen kullanıcılar için piyasaya sürülüyor.

PowerShot A650 IS: 12.1 Megapiksel, 6x optik zoom ve 2.5" çok açılı LCD ekranıyla A 640"ın yerini alıyor.

PowerShot A720 IS: 8 megapiksel çözünürlük ve 6x optik zoom özellikleriyle A720 IS, A 710"un bir üst modeli olarak satışa sunuluyor.

Dijital IXUS 960 IS: IXUS serisinin yeni amiral gemisi, 960 IS, 12.1 megapiksel ve 3.7x optik zoom barındıran saf titanyum gövdesi ve 2,5" PureColor LCD ekranı ile satışa sunuluyor.

Dijital IXUS 860 IS: IXUS serisinin en popüler modeli, IXUS 850 IS"nin üst modeli olan 860 IS, 3.8x optik zoom, ve 8.0 megapiksel çözünürlülük ve 3.0" PureColor LCD ekran özellikleri ile donatılmış olarak piyasaya sürülüyor.

Canon"dan bulanıklık engelleyici çözüm

1990"lardan bu yana, dünyanın dijital görüntüleme teknolojisi lideri Canon, bulanıklık engelleme konusunda yaptığı araştırmalar sonucu pek çok başarılı çözümler üretmiştir. Tüm yeni kameralarda, ilk olarak EOS profesyonel fotoğraf makineleri için geliştirilen Optik Görüntü Sabitleyici bulunmaktadır. Optik Görüntü Sabitleyici, diğer alternatif titreşim engelleyici teknolojilere oranla daha kaliteli görüntüler elde edilmesini sağlar.

Yalnızca ISO hızını artıran sistemlerin aksine, Canon"da bulunan Optik Görüntü Sabitleyici, kameraya aktarılan ışığın izini düzelterek
Yüksek ISO hızlarında sıkça görülen parazit oluşumuna izin vermeyerek, titreşimlerden etkilenmeyen bir görüntü elde edilmesine yardımcı olur.

Kullanıcı tarafından ISO hızını arttırmak için manuel olarak da seçilebilen Otomatik ISO Geçişi de, titreme efektini engellemeye yardımcı olur. Manuel olarak 1600"e kadar seçilebilen ISO ve Otomatik ISO, her ikisi de gerek fotoğraf konusunun hareketliliğinden, gerekse düşük ışık çekimlerinin uzun pozlaması sırasında oluşan kamera titremesinden kaynaklanan bulanıklığı engeller.

Daha mükemmel insan çekimleri için Yüz Tespit Teknolojisi ve Kırmızı Göz Düzeltme
Her 6 fotoğraf makinesinde de, DIGIC III görüntü işlemci tarafından daha da güçlendirilen Yüz Tespit Teknolojisi bulunmaktadır. Yazılım bazlı yüz tespit sistemlerinin aksine, Canon"da bulunan Yüz Tespiti AF/AE/FE doğrudan DIGIC III donanımı üzerine konumlandırılmış olup, AİAF"la aynı hızda çalışır.

PureColor ve PureColor LCD II

Canon"un piysaya sürdüğü tüm yeni modellerde, yüksek çözünürlüklü PureColor ve PureColor II ekran bulunmaktadır. PureColor LCD, %30 daha fazla renk üretimi, PureColor LCD II ise daha fazla kontrast oranı ve daha fazla renk üretimi gerçekleştirmektedir. Geniş görüş açısı sayesinde en zor konumlarda çekimler yapılmasına ve herkesin bunları izleyebilmesine olanak tanır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları