18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Callpex’de Hedef Küresel Pazar
07 Aralık 2011 Çarşamba 18:29

Callpex’de Hedef Küresel Pazar

Çağrı merkezi sektörünün genç ve dinamik şirketi Callpex hızlı ve istikrarlı büyümesine devam ediyor.

Müşteri talep ve ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilebilen katma değerli dış kaynak çağrı merkezi hizmetleri sunan Callpex, hızlı ve kesintisiz büyümesini sürdürüyor. Callpex, kuruluş tarihi olan 2008 yılı Şubat ayında güçlü bir oyuncu olarak girmiş olduğu çağrı merkezi sektöründe bugüne kadar sektör ortalamalarının oldukça üzerinde büyüme kaydederken, 2011 yılı içerisinde 1.600’ün üzerinde çalışan sayısına ulaşma başarısını gösterdi.

 

Callpex’in teknolojinin tüm olanaklarından sonuna dek yararlanan; telefon, faks, web, canlı yardım, SMS, WAP, sosyal medya gibi tüm iletişim kanallarını yönetebilen bir iletişim merkezi olduğuna dikkat çeken Callpex Genel Müdürü Oğuz Taşkent, “Çağrı merkezi sektörünün en hızlı büyüyen oyuncusu olarak bu ivmeyi korumak öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bizim için büyümek rakamlarla ifade edilen bir durumdan daha fazlasını ifade ediyor. Aynı başarıyı uluslararası alana da taşıyarak küresel pazarda da adından söz ettiren bir şirket olmak üzere çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu.

 

Callpex’in hızlı ve istikrarlı büyümesinde birden fazla faktörün rol oynadığını kaydeden Taşkent sözlerini şöyle sürdürdü: “Her şeyden önce güçlü bir sermaye yapımız ve özellikle teknoloji alanında ciddi tecrübelere sahip çok değerli bir yönetici ekibimiz var. İnsan kaynağı konusunda da önemli yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Böylece hizmet kalitesi daha çok insana ve teknolojiye dayanan sektörümüzde avantajlı bir konum sergiliyoruz. Bu avantajlar müşterilerimize kaliteli ürün ve hizmetler olarak yansıdığı için de Türkiye’nin en kapsamlı çağrı merkezi projelerini bünyemize katmakta zorlanmıyoruz.”

 

“Anadolu’ya yatırımlarımız devam edecek”

Callpex açısından 2011 yılının genel bir değerlendirmesini yapan ve 2012’ye ilişkin hedefleri hakkında bilgi veren Oğuz Taşkent, yıl içinde finans sektörü odaklı hizmetleriyle farklılaşan Telegami ekibinin Callpex bünyesine katılmasıyla uzmanlık alanlarını genişlettiklerini kaydederek şunları söyledi: “Kuruluşumuzun üzerinden 3 yıl gibi kısa bir süre geçmesine karşı 1.600’ün üzerinde çalışana sahip konuma geldik. Gerçekleştirdiğimiz yeni lokasyon yatırımları ile kapasitemiz 4.000’in üzerine çıkacak. Anadolu’ya yatırımlarımızın ilk halkası olan, yılın ilk çeyreğinde hizmete giren Callpex Bingöl Çağrı Merkezi Kompleksi de hızlı büyümesini sürdürüyor. 150 kişilik çalışan kadrosuyla başladığımız Bingöl operasyonumuzda şu an 700 çalışanımız bulunuyor. Bu rakamın 1.000’e ulaşmasını hedefliyoruz. Bingöl’den sonra çalışmalarına başladığımız, çok yakında hayata geçireceğimiz Callpex Yozgat Çağrı Merkezi projemizdeki kapasite hedefimizi ise 1.000 olarak belirledik. Çağrı merkezi sektöründe öncülüğünü yaptığımız Anadolu yatırımlarımızı sosyal sorumluluk projesi anlayışımızın bir yansıması olarak görüyoruz. Bu yatırımlar bulundukları bölgelere sadece iş imkanı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda yarattığı katkı ve olanaklar sayesinde insanların ve bölgenin genel yaşantısını da olumlu yönde değiştiriyor.”

Taşkent, yetkin insan kaynağı, çağdaş teknolojik altyapısı ve etkin süreç yönetimiyle perakendeden iletişime, medikalden ulaştırmaya kadar farklı sektörlerdeki müşterilerine hizmet veren Callpex’in büyüme stratejileri doğrultusunda yeni lokasyonlarda yatırım olanaklarını değerlendireceğini de sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları