23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Callpex Telegami’yi Bünyesine Kattı
02 Kasım 2011 Çarşamba 10:45

Callpex Telegami’yi Bünyesine Kattı

Telegami’yi bünyesine dahil eden Callpex, büyüme stratejisinde önemli bir adımm attı.

Çağrı merkezi ve müşteri hizmetleri sektörünün genç ve dinamik oyuncusu Callpex, Türkiye’de özellikle finans sektöründe birçok güçlü kurumla ve markayla iş ortaklığı bulunan Telegami Satış Hizmetleri’ni bünyesine dahil etti. Satış, pazarlama, süreç ve şikayet yönetimi gibi katma değerli çağrı merkezi hizmetleri konularında uzman olan 250 kişilik Telegami ekibi, bundan böyle Callpex çatısı altında hizmet verecek. Yeni yapılanmada; Telegami’nin kurucusu Gürkan Platin, Callpex İş Geliştirme, Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alacak.

Türkiye’nin en yaratıcı çağrı merkezi projelerinin altında imzası bulunan Telegami’yi bünyesine katan Callpex’in çalışan sayısı 1600’e ulaştı ve iş hacminde yüzde 20 büyüme kaydedildi. Telegami’nin özellikle finans sektöründeki tecrübeleri doğrultusunda Callpex’in büyüme stratejisine büyük bir ivme kazandırması bekleniyor.

Bu yeni yapılanma çerçevesinde Garanti Bankası, TEB, Oriflame, gibi sektörünün lider şirketleri bundan böyle Callpex’ten hizmet alacak.

Callpex’in kurulduğu günden bu yana planlı büyümesini sürdürdüğünü kaydeden Callpex Genel Müdürü Oğuz Taşkent, “Finans, Bankacılık ve Servis alanlarında büyümeyi hedeflediğimiz bu dönemde tecrübesi ve deneyimleriyle uzmanlığını kanıtlamış Telegami’yi Callpex çatısı altında görmek bize mutluluk ve güven veriyor. Telegami ekibinin vizyoner katkıları Calpex’in zirve yolunda önemli adımlar atmasına zemin hazırlayacaktır.” dedi.

Bu yeni oluşum ile Callpex’in finans sektöründeki iddiasını da ortaya koyduğunu kaydeden Taşkent, “Büyüme stratejilerimizde seat (koltuk) kapasitesinin artması kadar sektörel uzmanlıklarla daha yüksek katma değer üretmek de vardı. Sene başında Bingöl’de açtığımız yeni lokasyonla Calpex olarak, önemli bir kavşağı geçmiştik. Yılsonuna kadar Anadolu’da bir lokasyonu daha hayata geçirerek, yatırımlarımıza devam edeceğiz” yorumunda bulundu.

Kurucusu olduğu Telegami’de yürüttüğü görevinden önce Citibank ve Garanti Bankası gibi önemli bankalarda yöneticilik deneyimleri de bulunan Gürkan Platin ise şunları söyledi: “Çağrı merkezleri ve müşteri hizmetleri, Türkiye’de en hızlı gelişme gösteren sektörlerden biri. Callpex ise  sektörün en güçlü firmaları arasında yer alıyor. Gerçekleştirdiği yeni yapılanma ve çalışmalar doğrultusunda Callpex, yakın geleceğin sektör lideri olma konusunda ne kadar ciddi olduğunu bir kez daha göstermiştir. Oluşan bu güçlü ekibin yarattığı yeni hizmetler ve benzersiz projeleriyle tüm sektöre ışık tutacağından eminim.” 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları