18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Callpex 2010da % 200 Büyüdü
26 Ocak 2011 Çarşamba 12:41

Callpex 2010'da % 200 Büyüdü

Callpex, 2010 yılında yakaladığı yüzde 200'lük büyüme ile çağrı merkezi sektörü ortalamasının üstüne çıktı.

Alanının En Küçüğü Lumix GF2
Oracle İş Ortakları Sayısını Artırıyor
Profilo'dan İki Yeni Mikser
İlk Self Servis Veri Merkezi Çözümü

Çağrı merkezi ve müşteri hizmetleri alanında pek çok farklı sektöre hizmet veren Callpex, 2010 yılında yüzde 200 büyüyerek sektör ortalamasının çok üstünde bir büyüme ile yılı kapattı. Son iki yılda Türkiye genelinde yüzde 26 ila yüzde 26,5 civarında büyüyen çağrı merkezi sektörünün liderliğini koruyan Callpex, yenilikler yılı olarak tamamladığı 2010"un ardından 2011"de de büyümeye devam etmeyi hedefliyor.

Ali Sabancı, Haluk Emiroğlu, Kemal Cılız ve Turgut Gürsoy ortaklığıyla 2008"de kurulan Callpex; yetkin insan kaynağı, çağdaş teknolojik altyapısı ve etkin süreç yönetimiyle perakendeden iletişime, medikalden ulaştırmaya kadar farklı sektörlere hizmet sunuyor. Yıl boyunca farklı sektörlerden yeni müşterileri portföyüne dahil eden Callpex"in iş ortakları arasında, TTNET, Borusan Otomotiv, Pegasus Havayolları, Teknosa, Vestel gibi ekonomiye yön veren büyük firmalar bulunuyor.

Teknolojiye ve insan kaynağına ciddi yatırımlar yapan Callpex, sektöre yeni iş modelleri kazandırarak ve farklılaşarak müşterilerine daha çok katma değer ve operasyonel avantajlar sunmayı hedefliyor. Sadece 3 yılda çalışan sayısı 1000"i geçen Callpex, 2010 yılında Anadolu"ya yaptığı yatırımları 2011"de de devam ettirmeyi planlıyor. Bingöl"e yatırım yapan Callpex, 2011"de Anadolu"nun farklı lokasyonlarında hizmet vermeye hazırlanıyor.

İnsan kaynağına sürekli yatırım yapan ve 2010 yılında Callpex Akademi"yi hayata geçiren firma, koçluk eğitimlerine de son derece önem veriyor. İş süreçlerinde verimliliği artırmak adına çalışanlarını periyodik eğitimlerden geçiren Callpex, bu alanda da son teknolojinin sunduğu imkanlardan faydalanıyor.

Yeni yılda da e-eğitim üzerine yoğunlaşmaya devam etmeyi planladıklarını belirten Callpex Genel Müdürü Oğuz Taşkent, "targeted selection" olarak bilinen, kurumların kullandığı hedefe yönelik seçme mekanizmasına Türkiye"de öncülük edeceklerini söyledi.

Taşkent, "Türkiye"de ilk kez Home Agent sistemini kullanarak, internet ve IP teknolojisi sayesinde evden çalışma olanağı sağladık. Özellikle engelliler ve ev hanımları olmak üzere, genç emekliler, öğrenciler, aktif çalışma hayatını sonlandırmış veya duraksatmış olan kişiler ile gaziler gibi birçok insanı ekonomiye kazandırmayı planlıyoruz. Hedefimiz 2011"in sonuna kadar bünyemizde 150 Home Agent barındırmak" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları