21 Haziran 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Call Center, Yeni Çağrı Merkezi Kuruyor
24 Ocak 2012 Salı 10:25

Call Center, Yeni Çağrı Merkezi Kuruyor

1500 koltuk kapasiteli İstanbul CCH’nin ardından, bir şehirde daha, 500 koltuklu yeni çağrı merkezi oteli faaliyete geçmek için gün sayıyor.

Türkiye’de hızla gelişen çağrı merkezi sektörünün ihtiyaçlarını farklı bir konseptle karşılama amacıyla kurulan Call Center Hotel (CCH) istikrarlı büyümesini sürdürüyor. CCH İstanbul Kavacık’ta yer alan iki binasının ardından, ikinci lokasyonunu farklı bir şehirde faaliyete geçirmeye hazırlanıyor.

CCH’nin 2009 yılının son çeyreğinde Procat çatısı altında 200 koltuk kapasitesi ile faaliyete başladığını, geçen sürede çağrı merkezi sektöründen gelen yoğun talebi karşılayabilmek için 2011 yılında ayrı bir şirket olarak konumlandırıldığını hatırlatan CCH CEO’su Tarkan Ersubaşı, şirketin gelişimi ile ilgili şu bilgileri verdi: “Dünyada ilk olma özelliğini taşıyan çağrı merkezi oteli konsepti, sektörümüzdeki ana oyuncu firmaların da destekleri ile hızlı bir gelişim gösterdi. Yaklaşık iki yıl gibi kısa bir süre içinde CCH’nin kaydettiği istikrarlı büyüme, bizlere oluşturduğumuz bu modelin doğruluğunu kanıtlamış oldu. CCH bu geçtiğimiz dönemde hem koltuk sayısı olarak büyüdü hem de CCH’yi kullanan firmalardan gelen taleplerle birlikte hizmetlerini genişletme olanağını yakaladı. İş ortaklarımızla daha yakın çalışmanın getirdiği sinerji ile farklı firmalara farklı hizmetler sunma imkanını ve bunun sonucunda da ileriye doğru sağlıklı büyüme fırsatını elde ettik. Bu gelişmelerin sonucu ve iş ortaklarımızın da talepleri doğrultusunda, yeni bir lokasyon açma kararı verdik. İstanbul’dan sonra açacağımız bu yeni lokasyon ile  bina sayımız 3’e, toplam koltuk kapasitemiz de 2000’e ulaşmış olacak.”

CCH’yi kurarken çağrı merkezi şirketlerine “Masanız hazır, siz sadece ekibinizi getirin ve hemen çalışmaya başlayın” sloganı ile seslendiklerine değinen Ersubaşı, bu konseptin şirketlere sayısız avantaj sunduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Çağrı merkezlerine her şeyin hazır olduğu bir konsept sunmak tek başına iyi bir fikir olsa da bunun uygulamadaki yansımasının da aynı şekilde kusursuz olması gerekiyordu. Biz CCH’de bunu hedefledik. Tek başına bir çağrı merkezinin ihtiyaç duyabileceği sistemlere sahip olmanın yeterli olduğunu düşünmüyorum. Kurucularının çağrı merkezi sektöründe uzun yıllar deneyim kazanmış isimler olması; CCH’nin müşterinin ihtiyaçlarını tamamıyla özümseyebilen esnek ve çevik bir yapıda hizmet vermesi hızlı ve istikrarlı büyümenin de temel taşlarını oluşturdu. CCH’yi tasarlarken keyifli bir çalışma ortamı yaratmanın yanı sıra çalışanlar için de davetkâr ve motivasyonlarını artıracak sosyal alanları sunan bir yapı oluşturmayı amaçladık. CCH binaları, hem bireysel hem de ekip olarak çalışanlarının verimliliğini artıran ergonomik mobilya ve aksesuarlar ile birlikte alternatif kullanımlı eğitim ve toplantı odaları da barındırıyor.”

50 koltuklu bir çağrı merkezinin de, 500 koltuklu bir çağrı merkezinin de, çağrı merkezi yatırımı öncesi ihtiyaçlarını belirlemek isteyen ya da dönemsel projeler gerçekleştiren şirketlerin de CCH’nin tüm olanaklarından sonuna kadar yararlanarak maliyet, esneklik ve fiyat avantajı elde edebileceğini söyleyen Ersubaşı, “Şüphesiz günümüzde kurumlar verimlilik artışını yakalamak istiyorlar. CCH olarak, iş ortaklarımız adına bu ortamı yaratan güvenilir bir servis sağlayıcı olmayı hedefliyoruz. En üst seviyede gizlilik ve denetim imkanlarını sunmak da üzerinde titizlikle durduğumuz konular arasında yer alıyor” diye konuştu.

Teşvik uygulaması ile birlikte çağrı merkezi sektörünün Anadolu’daki yatırımlarının da 2011 yılında hız kazandığını kaydeden Tarkan Ersubaşı, İstanbul dışındaki illerde de büyüme gösteren sektörün CCH’ye olan yoğun ilgisinin kendilerini yeni yatırımlara yönelttiğini söyledi: “2011, CCH’nin Procat çatısından çıkarak kendi kanatları ile uçmaya başladığı yıl olmuştu. 2012’nin ise dünyadaki ve ülkemizdeki kritik finansal ortamı göz ardı etmeden, istikrarlı büyümeye devam ettiğimiz bir yıl olmasını hedefliyoruz. CCH’nin İstanbul dışındaki ilk lokasyonunu kısa zaman sonra faaliyete geçiriyoruz. Çok yakında açılışını yapacağımız 500 koltuk kapasiteli bu lokasyon ile birlikte CCH’nin toplam koltuk kapasitesi de 2.000’e ulaşmış olacak. Tıpkı İstanbul’da olduğu gibi, bu yeni lokasyonunun da sektör oyuncularının ilgisini çekeceğine inanıyoruz.”

Ersubaşı, bir çağrı merkezi operasyonunun ihtiyacı olabilecek tüm temel altyapı ve teknolojilere sahip CCH’nin yeni yatırımlarının önümüzdeki dönemde devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları