02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çalışma Hayatında Kadın Konferansı
07 Ocak 2011 Cuma 10:11

Çalışma Hayatında Kadın Konferansı

TÜSİAD 40. Yıl faaliyetlerine Çalışma Hayatında Kadın konferansı ile başlıyor.

TÜSİAD, 14 Ocak 2011 Cuma günü, İstanbul Çırağan Sarayı"nda Çalışma Hayatında Kadın konulu bir konferans düzenleyecek. TÜSİAD"ın 40. Yıl çalışmaları kapsamında düzenlenen ilk faaliyet olan konferansta, kadınların çalışma hayatına katılımının artırılmasının önemine dikkat çekilecek.

Konferansın başında, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner"in hoş geldiniz konuşmasının ardından Çalışma Hayatında Kadın konulu kısa film gösterimi yapılacak. TÜSİAD Kadın-Erkek Eşitliği Çalışma Grubu"nun girişimiyle hazırlatılan kısa filmin hikayesi ve değerlendirmesi hakkında Çalışma Grubu Başkanı Nur Ger tarafından bilgi verilecek.

Konferansın açılış konuşmaları Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner tarafından gerçekleştirilecek.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, konferansın ana tema konuşmacısı olarak, çalışma hayatında kadın ve kalkınma perspektifini değerlendirecek.

Konferans kapsamında düzenlenecek bir tartışma oturumuyla ise, uluslararası örnekler ışığında Türkiye"de kadınların çalışma yaşamına katılımının artırılması için politika seçenekleri değerlendirilecek. Oturumda, TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Güldal Akşit, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Birol Aydemir, İTÜ İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi ve Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği Kurucu Üyesi Doç. Dr. İpek İlkkaracan ve Vodafone Türkiye CEO"su Serpil Timuray yer alacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları