25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çalışanlar 2012ye Eğitimle Başladı
26 Şubat 2012 Pazar 11:08

Çalışanlar 2012'ye Eğitimle Başladı

Türk Telekom çalışanları 2012’ye iklim değişikliği farkındalık eğitimi ile girdi.

Türk Telekom, Türkiye’de yapılmış en kapsamlı sürdürülebilirlik eğitimlerinden birini düzenleyerek ülke genelindeki yaklaşık 24 bin çalışanı için iklim değişikliğinin nedenleri, sonuçları ve etkileri konularını kapsayan bir eğitim programı hazırladı.

Türk Telekom Akademi tarafından tüm Türk Telekom çalışanlarına sunulan, bu eğitim şimdiye kadar Türkiye’de bir şirketin çalışanlarına yönelik gerçekleştirdiği en büyük bilinçlendirme çalışmalarından biri olma özelliğini taşıyor. İklim değişikliğinin nedenleri, sonuçları ve yapılabilecekler konularında bilgilerin aktarıldığı İklim Değişikliği Farkındalık Eğitim Programı, Türk Telekom çalışanlarının sürdürülebilirlik süreçlerini daha bilinçli ve kararlı bir şekilde yönetmelerini sağlamayı hedefliyor.

Türk Telekom’un ofis uygulamalarını ve iş süreçlerini sürdürülebilirlik prensiplerine göre dönüştürdüğünü ve bu yönde  düzenlenen eğitimlerle sürecin içselleştirildiğini belirten Türk

Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt şunları söyledi:

“Gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakma hedefiyle oluşturduğumuz iklim değişikliği ile mücadele stratejimiz kapsamında karbon ayak izimizi ölçüyor ve bunu düşürmek için iş süreçlerimizde sürdürülebilir uygulamalara yöneliyoruz. Sürdürülebilirlik konusunu şirket politikamızın taşıyıcı ayaklarından birisi olarak değerlendiriyor, tüm çalışanlarımızın katılımı ile ofislerdeki uygulamalarımızı sürdürülebilirlik ilkelerine uygun hale getirmek üzere adımlar atıyoruz. Müşterilerimizin enerji kaynaklarını daha etkin kullanmalarına yardımcı olmak için çevreci ürün ve hizmet seçenekleri sunuyoruz. Yaklaşık 24 bin kişi çevrenin kaderinde çok şey değiştirebilir. Dünyamızın geleceği için ibrenin iklim değişikliğinden sürdürülebilirliğe döndüğü bu sürecin aktörlerinden biri olmaya devam edeceğiz.”

Türk Telekom, Türkiye’de karbon salınımını ölçerek CDP’ye raporlayan ilk telekomünikasyon şirketi oldu. Güneş ve rüzgar gibi alternatif enerji kullanımından, görüntülü görüşme teknolojisi telepresence’a, çevreci yazı karakteri Ecofont kullanımından e-eğitime, filo optimizasyon çalışmalarından enerji tasarruflu ürün ve hizmetlere kadar pek çok sürdürülebilirlik projesi gerçekleştiren Türk Telekom, başlattığı enerji dönüşümü programının 2014 yılında tamamlanması ile her yıl 5.400 hektarlık bir ormanın azaltacağı kadar karbon emisyonunu engelleyecek.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları