05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çalışan Tiyatro Ankara Tiyatro Festivalinde
21 Kasım 2011 Pazartesi 16:07

Çalışan Tiyatro Ankara Tiyatro Festivali'nde

Çalışan Tiyatro topluluğu, 22 Kasım’da Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali kapsamında Haldun Taner’in Ay Işığında Şamata adlı 2 perdelik oyunuyla sahne alacak.

Birçok özel ve amatör tiyatro topluluklarını buluşturarak toplumla tiyatro sanatı arasındaki bağı güçlendirmek amacıyla her yıl Kasım ayında gerçekleştirilen Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’nin bu yılki festival programında Sabancı Ünversitesi çalışanlarının oluşturduğu Çalışan Tiyatro da yer aldı.
Uluslararası Ankara Tiyatro Festival’ine başvuran 126 tiyatro grubu arasından 63 tiyatro seçilerek bu yıllki festival programı oluşturudu. Tiyatro grup kategorilerinde festivale başvuru yapan 13 üniversite grubu arasından Sabancı Üniversitesi Çalışanları Tiyatro Topluluğu - Çalışan Tiyatro ilk beş tiyatro grubu arasında yer alarak festival programına dahil edildi.


Çalışan Tiyatro Ay Işığında Şamata adlı komedi oyunu ile 22 Kasım Salı akşamı saat 20.00’da Ankara Devlet Tiyatroları Şinasi Sahnesi’nde yer alacak.


Yönetmen ve tüm oyuncu kadrosu Sabancı Üniversitesi çalışanlarından oluşan Çalışan Tiyatro topluluğu daha önce 2 kez Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde (SGM) ve 14 Kasım’da da Sabancı Center’da sahne aldı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları