07 Mayıs 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bulut Bilişimde T-VPS Hizmetleri
12 Ekim 2011 Çarşamba 12:15

Bulut Bilişimde T-VPS Hizmetleri

Telehouse, Türkiye'de Bulut Bilişim Hizmetlerini Genişletiyor.

Telehouse’un bulut bilişim konseptine dayalı yeni hizmeti T-VPS, sanal sunucu servisine ihtiyaç duyan firmalara, aradıkları çözümü dünya standartlarındaki veri merkezi ortamında sunuyor.

Telehouse Istanbul’un sanallaştırma teknolojilerini kullanarak geliştirdiği T-VPS (VPS=Virtual Private Server=Sanal Özel Sunucu) servisi, firmalara donanım yatırımı yapmadan, dünya standartlarındaki Telehouse Istanbul Veri Merkezi’nde sunucu barındırma hizmeti alma imkanı sunuyor. Bu hizmet sayesinde müşteriler, elektronik ticaret sitelerini, CRM programlarını, e-posta hizmetlerini ve online uygulamalarının tümünü sanal sunucularında tutabiliyor, performanslı ve sürekli erişim alabiliyorlar. Müşterinin ihtiyacına göre esnek olarak tasarlanan T-VPS servisi için, RAM, Harddisk ve erişim hızına ilişkin beklentiler baz alınarak, fiyatlandırma yapılıyor.  T-VPS servis bedeli, barındırma, elektrik, kaynak kullanımı ve 7/24 teknik desteği içeriyor.

T-VPS hizmetini kullananlar, üzerinde sanallaştırma uygulaması yapılmış olan profesyonel sunuculardan yararlanıyor. Dolayısıyla hiçbir donanım yatırımına girmeleri gerekmiyor. Telehouse İstanbul içerisinde yüksek güvenlikle korunan sanal sunucular, kesintisiz enerji kaynakları ve jeneratörlerle desteklendikleri için elektrik kesilmelerinde de çalışmaya devam ediyorlar. Ayrıca yangın ihtimaline karşı duman detektörleri ile izlenen binada uluslararası güvenlik standartları uygulanıyor. Müşteriler, işletme ve teknik destek konularında da Telehouse İstanbul’un dünya standartlarındaki hizmetlerinden yararlanıyor.

Sanal sunucu prensibini esas alan bu hizmette donanım, enerji, soğutma gibi unsurlar, ortaklaşa kullanıldığından müşteriler açısından paylaşımlı bir maliyet oluşuyor ve bu da hizmetin müşteri bütçesine daha az yük olmasını sağlıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları