26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BTSO Heyetinin Yurtdışı Temasları
03 Temmuz 2008 Perşembe 14:42

BTSO Heyetinin Yurtdışı Temasları

90 kişilik BTSO heyeti, Litvanya ve Letonya temaslarında toplantı ve ikili iş görüşmelerine katıldılar.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Meclis Üyeleri 26 - 30 Haziran 2008 tarihleri arasında Litvanya ve Letonya"da çeşitli temaslarda bulunarak iş toplantıları gerçekleştirdiler.

BTSO Meclis Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Parseker Başkanlığında, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Hazır ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyelerinden oluşan toplam 90 kişilik Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti, Litvanya ve Letonya temaslarında toplantı ve ikili iş görüşmelerine katıldılar.

30 bini aşkın üyesi ile Türkiye"nin en büyük ticaret ve sanayi odası durumunda olan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, daha önceki yıllarda olduğu gibi bu organizasyonu da yurtdışı ilişkilerini arttırarak Bursa ve ülke ekonomisine fayda sağlamak amacıyla düzenledi.

BTSO Heyeti"nin 2 ülkeyi kapsayan temasları Litvanya"da başladı. İlk olarak Türkiye"nin Litvanya Büyükelçisi Oğuz Özge"yi makamında ziyaret eden BTSO Heyeti, burada Büyükelçi"den ülke ekonomisi ve yatırım olanakları hakkında genel bilgi aldı.

Bu ziyaretin ardından, BTSO Meclis Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Parseker Başkanlığındaki, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Hazır ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyelerinden oluşan toplam 90 kişilik Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti, Türk ve Litvanyalı İşadamları Ekonomik Forumu'na katıldılar. Moderatörlüğünü ICC (Milletlerarası Ticaret Odası) Litvanya Direktörü Algimantas Akstinas"ın yaptığı toplantıda, Türkiye"nin Litvanya Büyükelçisi Oğuz Özer, BTSO Meclis Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Parseker ve Litvanya"nın Bursa Fahri Konsolosu Berat Tunakan birer konuşma yaptılar.

Yapılan konuşmaların ardından, Litvanya Kalkınma Ajansı Uluslararası Ticaret Geliştirme Departmanı Müdürü Lina Vaitkeviciene ve Nordia Baublys&Partners Avukatlık Şirketi yetkilisi Evaldas Dudonis tarafından Litvanya"nın ekonomik ve yasal mevzuatı hakkında BTSO Heyeti"ne bir sunum yapıldı.

Yapılan toplantının ardından Vilnius ve Litvanya"nın diğer kentlerinde faaliyette bulunan işadamları ile BTSO Meclis üyeleri arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

Litvanya"daki temaslarının ardında Letonya"ya geçen BTSO Heyeti, burada da temaslarını yine toplantılarla sürdürdü.

Letonya Küçük İşletmeler Birliği (KALVE) Başkanı Aidin Askerov ve Birlik üyesi işadamları ile öğle yemeğinde biraraya gelen BTSO Heyeti"ne, Letonya Kalkınma Ajansı Yatırım Uzmanı Ieva Stukle tarafından Litvanya"nın yatırım iklimi ve ekonomik yapısı hakkında bilgi verildi. Yapılan sunumun ardından, BTSO Meclis Üyeleri ve Letonya Küçük İşletmeler Birliği üyesi işadamları arasında yapılan görüşmelerde karşılıklı işbirliği ve ticaret olanakları ele alındı.

BTSO Heyeti, resmi temasların ardından Vilnius ve Riga"nın tarihi ve turistik yerlerini ziyaret etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları