29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BT’den NATO’ya 47 Milyon Avro’luk Küresel Ağ Hizmetleri
01 Mayıs 2012 Salı 14:15

BT’den NATO’ya 47 Milyon Avro’luk Küresel Ağ Hizmetleri

BT, NATO Danışma, Komuta ve Kontrol Ajansı'yla 5 yıllığına 47 Milyon Avro’luk bir sözleşme imzaladığını duyurdu.

Sözleşme kapsamında NATO’ya, NATO üye ülkeleri ve Balkanlar çapında 70’i aşkın noktaya bağlantı sağlayacak bir iletişim ağı temin edilecek. Beş yıllık anlaşmanın bedeli ise 47 milyon Avro’dur.

Anlaşma, NATO’nun daha esnek ve gelecekte olabilecek değişmelerden etkilenmeyen bir alt yapı oluşturmasıyla ilgili attığı adımları destekliyor. NATO’nun mevcut ana iletişim hattının BT Ethernet Connect’e taşınması da anlaşma kapsamında yer alıyor. Ethernet Connect, IP mimarisi üzerinde özel kontrol gerektiren, alt yapılarını kendi talepleri doğrultusunda geliştirmek için özgürleşmek isteyen büyük çaplı organizasyonlar için tasarlanmış olan akıllı bir iletişim ağıdır. NATO, sahalar arasında görev açısından kritik uygulamalar için korumalı bant genişliği sağlayan Ethernet Connect E-LINE hizmetlerinden de yararlanacaktır. 

Ethernet Connect, NATO’nun tüm dünyadaki görev ve karar mercilerini destekleyen oldukça güvenli, geniş bir iletişim ağının (WAN) temelini oluşturacaktır. BT, NC3A’ya bunu gerçekleştirecek donanımı da temin edecektir.

NC3A’nın Genel Müdürü Georges D’hollander konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bilgi ve bilgiyi bir koalisyon çapında hızla paylaşabilme becerisi, 21. yüzyılın operasyonlarında ve siyasi karar alma sürecinde çok önemli bir role sahiptir. Bunu desteklemek için esnek ve gelecekteki değişikliklerden etkilenmeyecek bir ağa ihtiyacımız var. BT, zaman içerisinde karşı karşıya kaldığımız belirli güçlüklere ilişkin kapsamlı bir anlayış geliştirmiştir. BT Connect portföyü ise iletişim gereksinimlerimizi desteklemek için özellikle iyi bir tasarıma sahiptir.”

BT Global Services’ın EMEA ve Latin Amerika Başkanı Luis Alvarez ise şöyle konuştu: “NATO, teknolojik dönüşümünü desteklemek üzere Ethernet Connect sistemimizi seçtiği için gurur duyuyoruz. NATO’nun iletişim sağlayıcısı olarak BT’yi seçmiş olması büyük bir onurdur. Son yıllarda NATO ile başarıyla çalışıyoruz ve ilişkimizin gelecekte de devam etmesini yürekten diliyoruz.”

BT Ethernet Connect, BT’nin akıllı ağ çözümlerinden oluşan yenilikçi portföyü BT Connect’in bir parçasıdır. 2012 itibariyle 33’ü aşkın ülkede hizmet veren ve Orta Doğu,  Afrika, Latin Amerika ve Asya Pasifik’teki yatırımlarıyla BT Connect, 28 ülkedeki Ethernet VPN hizmetleri de dâhil olmak üzere BT’nin küresel ağında tamamen bir kaldıraç etkisi yaratmaktadır. BT Connect 197 ülke ve bölgede hizmet sunma kapasitesiyle Birleşik Krallık’ta 65-320Gbps arası ve dünya çapında 64k-1Gbps arası her türlü hızda hizmet sağlamakta ve daha hızlı erişim için geleceğe yönelik planlarla yoluna devam etmektedir.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları