22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BT Güvenliğinde Kaspersky Lab İmzası
18 Nisan 2011 Pazartesi 13:26

BT Güvenliğinde Kaspersky Lab İmzası

Kaspersky Lab, BT güvenliğinde en iyi üç tedarikçi arasında yer alıyor.

Amerikalı BT araştırma şirketi Gartner tarafından 30 Mart 2011"de yayınlanan yıllık Pazar Payı: 2010 Dünya Çapında Güvenlik Yazılımı raporunda Kaspersky Lab"ın, dünyanın en büyük 3. tüketici BT güvenliği yazılım tedarikçisinden biri olduğu açıklandı.

Gartner tarafından hazırlanan rapora göre, Kaspersky Lab"in dünya çapındaki tüketici BT güvenlik pazarındaki payı, 2009"a göre %2"lik bir artış göstererek, 2010"da %9"a ulaştı. Kaspersky Lab"in tüketici güvenliği geliri ise bir önceki yıla oranla 2010"da %42 artış gösterdi.

2008 yılından itibaren tüketici BT güvenliği pazarında, rakiplerini geçerek %7 oranında bir büyüme gösteren Kaspersky Lab, bu sayede 2010"un en büyük 3. tüketici BT güvenliği yazılım sağlayıcısı oldu. Gartner verilerine göre Kaspersky Lab aynı zamanda uç nokta korumasında da en büyük 5. sağlayıcı oldu. 2010"da en yüksek gelir artışını %30 oranıyla göstererek Kaspersky Lab sektördeki yerini daha da geliştirmeye devam ediyor.

Kaspersky Lab kurucu CEO"su Eugene Kaspersky, Kaspersky Lab"in bu büyük başarısına ilişkin şunları söyledi: "İstikrarlı pazar gelişiminin pek çok önemli kriteri var. Bunların arasında ürünün kalitesi, algılanma derecesi ve daha iyi destek gibi başlıklar öncelikli sırada geliyor. Kaspersky Lab bu gibi önemli alanlara yatırım yaparak, Gartner gibi dünyaca ünlü analiz ajanslarının da onayladığı pazardaki konumunu gitgide pekiştiriyor. Tüketici alanında en büyük 3. tüketici BT güvenliği yazılımı sağlayıcısı olmak bizim için büyük bir başarı. Ancak bu başarının ardından rehavete kapılmayacağız, bundan sonra da pazarı yeniden ve daha fazla fethetmeye devam edeceğiz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları