23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BT, Olimpiyatlara Ses Ağı Sağlayacak
22 Aralık 2011 Perşembe 11:41

BT, Olimpiyatlara Ses Ağı Sağlayacak

Londra 2012 resmi iletişim hizmetleri ortağı olan BT, bu görevinin bir parçası olarak, Londra 2012 için birleşik ses, video ve veri ağı sunuyor. Bu hizmet yaz oyunları için ilk kez gerçekleştiriliyor.

LOCOG tarafından yapılan açıklama, Londra 2012 test etkinlikleri boyunca kritik unsurların test edilmesinin ardından başarılı sonuçlara ulaşılması ile gerçekleştirildi. BT, bu süre içinde uluslararası plaj voleybolu, yelken, yüzme, bisiklet, basketbol, BMX ve badminton yarışlarına barındırılan ses hizmetlerini başarıyla sağladı.

LOCOG’un canlı test programı öncelikle, oyun sahası, ev sahibi takım alanının önü, arkası gibi mekanlarda yer alan hizmetlerle kilit operasyonel işlemlerin ve fonksiyonların test edilmesine odaklanıyor. Test programı Mayıs 2012 tarihine kadar devam edecek.

Cisco’nun Hosted Unified Communications Services (HUCS) platformuna dayalı barındırılan ses hizmeti, 2011 Mayıs ayının sonundan beri uygulanmakta olan Londra 2012 canlı test etkinliklerinde başarılı bir şekilde kullanılıyor.

Açılış töreninden önce 94 LOCOG lokasyonunda ve Londra 2012 Olimpiyat Alanı’nda 16 bin 500’den fazla telefon dağıtılarak, tüm organizasyon çapında iletişimleri desteklemek amacıyla “beni takip et” numaraları ile temel bir kapsama sağlanacak.

Konu ile ilgili olarak LOCOG Enformasyon Başkanı Gerry Pennell şöyle konuştu: “Londra 2012 Oyunları’na hazırlanmak, Organizasyon Komitesi’nin zorlu operasyonel şartlarını karşılayabilmek için ciddi esneklik ve ölçeklenebilirlik gerektiriyor. CISCO teknolojisi ile desteklenen BT, karmaşık ve hızlı hareket eden ortamımızı mükemmel şekilde anlamaya devam ediyor ve Organizasyon Komitesi’nin 2012 oyunlarına kadar ve oyunlar süresince çok kritik olan bir hizmetini sağlamaya odaklanıyor.”

BT Yetkilisi Stuart Hill ise şunları söyledi; “BT networkü, oyunlar sırasında oyunlara ait resim ve TV görüntülerini, milyonlarca çağrı, e-posta ve metinle birlikte taşıyacak. Barındırılan ses hizmetlerimiz, Londra 2012’yi şimdiye kadarki en fazla bağlanılan oyun yapmada LOCOG için mükemmel, çünkü hızlı bir şekilde büyüme becerisini gösteriyorlar – aslında biz de bir günde 1000 kullanıcı kurabiliyor ve başlangıçtan bitişe kadar sorunsuz bir ses hizmeti sunabiliyoruz.”

Cisco İngiltere ve İrlanda Londra 2012 Genel Müdürü Neil Crockett de şunları söyledi: “Hizmet, bir faaliyet harcaması modeline dayalı ve Londra 2012 yolculuğunda LOCOG tarafından talep edilen esnekliği, düşük riski ve maliyet kontrolünü sunuyor. Bu açıklama ile Cisco, müşterilerimize bir kez daha, teknolojilerimizi kullanarak hem verimliliği artırıp hem maliyetleri azaltarak işletmelerin, kendilerini dönüştürmelerine nasıl yardım ettiğimizi gösteriyor.”
Yenilikçi barındırılan ses sistemi LOCOG’a, kontakları ve posta kutularını hızlı bir şekilde ekleme, çıkarma ve ayrıca konferans görüşmelerine erişim imkanı sunacak. Bunun dışında hizmet, oyunlara katılan tüm Ulusal Olimpiyat Komiteleri’ni LOCOG’a bağlayacak ve LOCOG’un faturayı beklemek yerine kendi canlı kullanımlarını görmelerine izin verecek. Numara taşıma özellikleri, LOCOG’daki danışma hattı kullanıcılarının herhangi bir telefona girmeleri ve mevcut tüm profil ve ayarlara erişmeleri anlamına geliyor.

BT ayrıca, Avrupa’daki en büyük barındırılan ses çözümlerinden birinin başarılı bir şekilde kurulmasını kutlamak amacıyla, İngiltere işletmelerinin, IP kullanıcı lisanslarını satın alma maliyetini azaltarak sermaye harcaması zorluklarını aşmalarına yardım etmek için özel bir Barındırılan Birleşik İletişim Hizmetleri sunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları