07 Mayıs 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BSA’dan Polis Teşkilatına Teşekkür Plaketi
12 Nisan 2012 Perşembe 21:07

BSA’dan Polis Teşkilatına Teşekkür Plaketi

Korsan yazılım kullanımının suç olduğu konusunda kullanıcıları bilinçlendirmek için, başarılı işbirliğinden dolayı Polis Teşkilatı’na teşekkür plaketi takdim edildi.

Business Software Alliance (BSA) Türkiye Direktörü Semih Sağman, 4-10 Nisan Polis Haftası nedeniyle Emniyet Genel Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, Emniyet Genel Müdürü adına Güvenlik Dairesi Başkanı Bekir Akarsu’ya teşekkür plaketi takdim etti.

“BSA ve Polis Teşkilatı kullanıcıları lisanslı yazılım kullanımı ile ilgili bilinçlendirmek maksadıyla işbirliği içinde yoğun şekilde çalışmaktadır. Bu kapsamda 3.000’den fazla firma ziyaret edilmiş, korsan yazılım kullanımının suç olduğu anlatılmış ve firmalara ayrıntılı bilgi alabilecekleri dokümanlar bırakılmıştır” diyen BSA Türkiye Direktörü Semih Sağman, işbirliklerinden ötürü Güvenlik Dairesi Başkanı Bekir Akarsu’ya teşekkür plaketi sunarak, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 167. yıldönümünü kutladı.

Plaketi kabul eden Akarsu “Şirketler kullandıkları yazılımların uygun şekilde lisanslandığından emin olmalılar. Aksi halde işleri için gerek duydukları yazılım ürünlerinin lisans maliyetlerinin üzerine hapis veya adli para cezası riskleri ile karşı karşıya kalabilirler” diyerek toplumu bilinçlendirmeye yönelik birlikte yapılan bu tip çalışmalardan teşkilat olarak memnuniyet duyduklarını ve desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Semih Sağman “Lisanssız yazılım kullanımının Türkiye’deki işletmelere maliyeti 2011 yılında %12 gibi çarpıcı bir oranda artarak 2,6 milyon TL’ye ulaştı. Lisanssız yazılım kullanımının işletmelere getirdiği maliyetin yanında ülke ekonomisi üzerinde de olumsuz etkileri var. Örneğin vergi ödemeleri ve istihdam açısından; yazılım ekosistemine dahil tüm firmalar, perakendeciler, katma değerli satıcılar, sistem entegrasyon şirketleri, hizmet firmaları ve diğer yazılım firmaları önemli ölçüde etkilenmekte” diyerek korsan yazılım kullanımının ekonomik sonuçlarına işaret etti.

Tüm Türkiye’yi il il dolaşacağız

Gerekirse Türkiye’deki tüm illere gidilerek firmaların teker teker ziyaret edileceğini belirten Sağman “BSA olarak, toplumda telif hakkı bilincinin geliştirilmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Lisanslı yazılım kullanımı konusundaki farkındalığın oluşturulması için verdikleri desteklerden ötürü Polis Teşkilatı’na bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları