27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
British Airways ve UNICEF İşbirliği
04 Ağustos 2008 Pazartesi 11:05

British Airways ve UNICEF İşbirliği

British Airways, UNICEF ile yaptığı Change for Good sosyal sorumluluk projesi ile 25 milyon avro topladı.

Eski bir komedyen ve gezgin olan Michael Palin, yolcular tarafından UNICEF için toplanan 25 milyon avroluk miktarı simgeleyen özel bir logo taşıyan British Airways uçağını tanıttı.

UNICEF ve British Airways dünya üzerindeki korumasız çocukların yaşam şartlarını değiştirebilmek için para topladıkları Change for Good projesinde 14 yıldır birlikte çalışmaktalar.

British Airways ile seyahat eden yolcuların bozuk para bağışları sayesinde toplanan para, 50"yi aşkın ülkedeki binlerce çocuğun yaşantısında büyük değişiklikler yarattı.

Yeni logoyu taşıyacak olan British Airways"in A319 tipli uçağı, geçen hafta sonu Münih"e gitmek için havalandı.

UNICEF"in bu çalışmasını doğrudan görme şansı yakalayan Michael Palin, "Change for Good projesinin 25 milyon avro gibi bir rakama ulaştığını duyurmaktan sonsuz mutluluk duyuyorum. Son 14 yılda toplanan bu para dünya üzerindeki binlerce çocuğun yaşamının değişmesine yardımcı oldu ve bu projeye bağışta bulunmuş olan herkes de haklı gurur sahibidir." diye konuştu.

"Ayrıca, insanları bağışta bulunmaya teşvik eden British Airways personeline de teşekkürlerimi sunmalıyım. Uçaklar, logolar sayesinde bu projeyi dünyaya tanıtacak ve umuyorum ki bu uçaklarda seyahat eden yolcular da projenin devamlılığını sağlayacaklardır."

Proje sayesinde toplanan paradan yararlanan ilk ülke, şiddetli kuraklıkla savaştığı sıralarda su ve sağlıkla ilgili proje fonlarına bağış yapılan Tanzanya oldu.

Gerçekleştirilen çalışmalardan biri, 7.500"ün üzerinde köylüye, 170 gönüllü yerel personele ve Mubondo ortaokulundaki 400 öğrenciye yarar sağlayacak olan yeni bir su pompasının kurulmasıydı.

Son yıllarda UNICEF"in çalışmaları, Gana çevresindeki okullarda HIV ile AIDS virüsünü önlemeyi ve Kahire"deki sokak çocuklarına düzenli beslenme imkanı, temel eğitim ve oyun alanları sunan sosyal yardım projelerini de içermektedir.

Change for Good projesinden sağlanan para, UNICEF"in acil durum çalışmaları için de çok büyük bir öneme sahip. Bu yılın başlarında Myanmar"daki doğal afetten sonra , UNICEF"e kimsesiz çocuklara yönelik olarak yaptığı yardım çalışmaları için 300 bin avro bağışta bulunuldu.

British Airways Genel Danışmanı Robert Webb: "Yolcularımızın cömert davranışları, kabin mürettebatımızın sorumluluk duygusu ve tabiki British Airways"in UNICEF destekçileri olmadan bunların hiç birini başaramazdık" diye konuştu.

"Bu da gösteriyor ki yapılan az miktardaki bir bağış bile birikerek, dünya üzerindeki birçok mağdur çocuğun hayatını kurtarabilecek büyük miktarlara dönüşebiliyor."

Change for Good projesi tüm British Airways uçuşlarında uygulanmaktadır. Daha fazla bilgi için www.unicef.org.uk/changeforgood adresi ziyaret edilebilir.

(Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları