25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Boydakta Toplu Sözleşme
22 Mart 2011 Salı 10:51

Boydak'ta Toplu Sözleşme

Boydak Holding Mobilya Grubu toplu iş görüşmeleri sonuçlandı.

Boydak Holding Mobilya grubuna bağlı şirketlerinden; Boytaş A.Ş., Merkez Çelik A.Ş., İstikbal A.Ş., Boyteks AŞ., Boyçelik AŞ., Form Sünger AŞ. ve Boyser AŞ."de çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi sonuçlandı. Öz Ağaç-İş, Öz İplik-İş ve Çelik-İş olmak üzere üç ayrı sendika ile gerçekleştirilen sözleşmede bu sendikalara bağlı işçilerin ücretlerinde 2011 yılı için ortalama % 12" lik bir artış gerçekleştirildi.

Türkiye"de sekiz ayrı sektörde 32 şirketiyle faaliyetlerini sürdüren Boydak Holding, mobilya grubuna bağlı şirketlerin toplu İş Sözleşmesi"ni yeniledi. Öz Ağaç-İş, Öz İplik-İş ve Çelik-İş olmak üzere üç ayrı sendika ile gerçekleştirilen sözleşme kapsamında; Boytaş A.Ş., Merkez Çelik A.Ş., İstikbal A.Ş. Boyteks AŞ., Boyçelik AŞ., Form Sünger AŞ. ve Boyser AŞ."de çalışan işçilerin ücretlerinde 2011 yılı için ortalama yüzde 12" lik bir artış sağlandı. Ayrıca ücretlerde yapılan % 12"lik zam uygulamasının yanı sıra; kira, yemek, çocuk ve yakacak gibi sosyal yardım kalemlerinde de % 25 oranında iyileştirme yapılacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Boydak Holding İnsan Kaynakları Koordinatörü Halit Bayhan, işçi ve işveren temsilcileri arasında gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda varılan mutabakatla 2011 ve 2012 yıllarında uygulanacak olan zamların, günümüz ekonomik koşulları düşünüldüğünde işçilerin haklarını korumaya yönelik özel sektöre referans olabilecek örnek bir adım olduğunu belirtti. Özel sektörde faaliyet gösteren şirketlerin çalışanları ile iş barışı içerisinde yol almasının ülkemizin kalkınmasında önemli bir etken olduğunun da altını çizen Halit Bayhan, "Boydak Holding olarak geçmişte olduğu gibi bundan sonraki dönemlerde de işçi işveren arasındaki uzlaşı ortamını koruyarak faaliyetlerimizi devam ettirecek ve tüm paydaşlarımızla birlikte Türkiye"miz için katma değer yaratma misyonumuzu sürdüreceğiz" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları