20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Boschtan İş Güvenliği ve Sağlığı Paneli
10 Haziran 2008 Salı 10:58

Bosch'tan İş Güvenliği ve Sağlığı Paneli

Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş., 4 Haziran 2008 tarihinde Bursa Bosch Evi'nde İş Güvenliği ve Sağlığı Paneli düzenledi.

Çalışanlarının sağlığı ve güvenliği konusunda yıllar önce başlattığı çalışmalarla bu konuda öncü firmalardan birisi olan Bosch, 4 Haziran 2008 tarihinde Bursa Bosch Evi"nde düzenlediği İş Güvenliği ve Sağlığı Paneli ile büyük önem taşıyan konuya diğer sektörlerde faaliyet gösteren firmaların ve çalışanlarının dikkatini çekti.

İş Teftiş Kurulu Başkanı, Bursa Tabipler Odası, OSB Bölge Müdürlüğü, MESS, Uludağ Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanlığı, Kalder Bursa, BUSKİ, Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. yan sanayi firmaları, Organize Sanayi Bölgesi ve DOSAB"a bağlı pekçok firmanın katılımıyla gerçekleşen etkinliğin açılış konuşmasını Bosch San. ve Tic. A.Ş. Teknik Genel Müdürü Dr. Andreas Wolf yaptı. 35 farklı firmadan 130 kişinin katıldığı panelde; çalışan sağlığı ve güvenliği konusunda daha önceden yapılmış ve başarılı olmuş uygulamalar paylaşıldı.

"İş Kazaları Nedenleri ve İş Güvenliği Müfettişleri İncelemeleri", "Meslek Hastalıkları ve İşle İlgili Hastalıklar", "Risk Analizi Metodu", "Taşeron Yönetimi", "Özürlü Çalışanlara Yönelik Ergonomi Çalışmaları" ve "İş Sağlığı ve Güvenliği İşyeri Uygulamaları" konu başlıklarından oluşan panel aynı zamanda Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş."nin iş mükemmelliği ve çalışanlarının sağlığı konularına verdiği önemin altını çizerek bu konularda katılımcıların bilinçlenmesini ve kendi şirketlerinde ileriye dönük uygulamalar için fikir almalarını sağladı.

1955 yılından bu yana iş güvenliğine verilen önem
İş güvenliği ve sağlığı uygulamalarını uzun yıllar önce başlatan Bosch, "İş Güvenliği Uzmanlığı" görevini ilk kez 1955 yılında tarif etti. Bu kavram, Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş."de ise 1986 yılında gündeme geldi. 1993 yılında konu ile ilgili uzmanlar istihdam etmeye başlayan şirket; ilerleyen yıllarda "İş Güvenliği ve Sağlığı" ile "Çevre Koruma" konuları birleştirilerek, bu konulardan sorumlu birimi oluşturdu.

Bosch Bursa Dizel fabrikası, 2003 yılında aldığı ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası ile çevre koruma konularındaki çalışmalarını, tescil ettirdi. İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemini yıllardır başarılı bir şekilde yürüten şirket, 2009 yılında uluslararası standart haline gelen OHSAS18001 İş Sağlığı ve Güvenliği yönetim sistemi sertifikasyonunu almayı kendisine hedef olarak belirledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları