28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Boscha İş Mükemmelliği Ödülü
13 Nisan 2008 Pazar 13:13

Bosch'a İş Mükemmelliği Ödülü

Bosch Bursa Dizel fabrikası Ortadoğu Kalite Birliği tarafından bu yıl ilk kez verilen Mükemmellik Ödülü'nü kazandı.

Bosch Bursa Dizel fabrikası iş mükemmelliği ve yüksek kalitesi sonucunda yine ödül aldı. Ortadoğu Kalite Birliği (MEQA) tarafından 8 Nisan Salı günü Dubai"de düzenlenen ödül töreninde Bosch, Ortadoğu Kalite Birliği Mükemmellik Ödülü"nü kazandı. Firma, Büyük Şirketlerin Operasyonel Birimleri kategorisinde ve kuruluş ortamı, kurumsal işbirlikleri, rekabet ortamı, stratejik yönetim ve performans iyileştirme sisteminden oluşan kuruluş profili sonuçları, müşteriler ile ilişkiler sonuçları, çalışanlar ile ilgili sonuçlar, toplumla ilgili sonuçlar ve temel performans sonuçları gibi kriterleri karşılama mükemmelliğine göre değerlendirildi.

Bosch Bursa Dizel Fabrikası, Ortadoğu Kalite Birliği Mükemmellik Ödülü"nü alan bölgedeki ilk şirket olarak mükemmellik ve kaliteye yönelik bağlılığını ve bu konuda örnek bir şirket olduğunu tekrar kanıtladı. Aslında, Bosch Bursa Dizel Fabrikaları" nın iş mükemmelliği ve kaliteye verdiği önem birçok kereler tescillenmiş durumda. Şirket daha önce de; 2002 yılında, operasyonel birimler kategorisinde Avrupa Kalite Başarı Ödülü'nü Türkiye'ye getirdi. Bosch 2003 yılında başarısını ileriye götürerek, yine aynı kategoride Avrupa'nın kurumsal mükemmellik konusunda verilen ve alanının en saygın ödülü olan EFQM büyük ödülünü kazandı. Geçtiğimiz yıl ise Uluslararası Kalite ve Verimlilik Merkezi (IQPC) tarafından Avrupa 6 Sigma Mükemmellik Onur Ödülü ve Türkiye Kalite Derneği (KALDER) tarafından ilk defa verilen Sürekli Mükemmellik Ödülü ile ödüllendirildi.

Türkiye"nin de kurucu üyelerinden biri olduğu Ortadoğu Kalite Birliği (MEQA), bölgede artan zorlukları aşmak amacıyla değişimi yönetmek için kalitenin önemi ile ilgili bilinç yaratma konusunda Ortadoğu" da önemli rol oynuyor. Bu doğrultuda MEQA 2. Olağan Yıllık Kongresi"ni "Mimarinin Yaratılması: Sorumluluklar, Zorluklar, ve Stratejiler" başlığı ile 6 - 9 Nisan 2008 tarihleri arasında Dubai"de gerçekleştirdi.

Bosch Bursa Dizel Fabrikası, Bosch"un Bursa"daki otomotiv teknolojileri geliştiren üç fabrikasından bir tanesi. Firma Bursa"da 5000"den fazla kişiye iş olanağı sağlıyor. Bosch Bursa fabrikaları; bugün, dünyada Bosch dizel sistemleri kullanılan yolcu araçlarındaki enjektörlerin yaklaşık üçte birini üretiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları