28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bosch Oyuncak Tasarım Yarışması
02 Şubat 2008 Cumartesi 13:42

Bosch Oyuncak Tasarım Yarışması

Bosch, İçindeki Çocuğu Uyandır Oyuncak Tasarım Yarışması dördüncü kez öğrenciler ile buluşuyor.

Bosch’un, herkesin içinde bir çocuk saklıdır düşüncesinden yola çıkarak düzenlenen İçindeki Çocuğu Uyandır Oyuncak Tasarım Yarışması dördüncü kez öğrenciler ile buluşuyor. Proje; yetişkinlerce kullanılacak, yaratıcı oyuncak tasarımları yaratmayı ve üniversitelerin ilgili bölümlerinin öğrencilerinin mesleki gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyor. Bosch böylelikle, tasarım alanında yaratıcı beyinleri keşfederek, genç tasarımcıların mesleki gelişimlerine verilecek eğitimler ile katkı sağlamayı ve tasarım alanında benzer yarışmalara örnek teşkil ederek tasarımın önemine değinmeyi hedefliyor. Geleneksel hale getirilen yarışmaya üniversitelerin mimarlık, mühendislik, endüstriyel tasarım ve güzel sanatlar fakültelerine kayıtlı lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabiliyor.

15 Ocak 2008 tarihinde başlayan dördüncü dönem 15 Mayıs’ta projelerin teslimi ile sona erecek ve sonrasında jüri değerlendirmesi ile finalistler belirlenecek. Aralarında ünlü tasarımcıların da bulunduğu 7 kişilik jüri, yarışmaya katılan projeleri, yenilik boyutu, kullanıcı ile girdiği etkileşim zenginliği, farklı kesim ve yaş gruplarına hitap edebilirliği, kolay algılanabilirliği ve oynanabilirlik özellikleri ile değerlendirilecek. 20 Haziran’da ödül töreni gerçekleştirilecek yarışmaya bireysel başvurular kabul edilebiliyor ve özgün, daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış, görülmemiş tasarımlar aranıyor.

Yarışmanın sonunda ilk üç finalist İtalya’nın Milano şehrinde bulunan dünyaca ünlü tasarım okulu Domus Academy’de iki haftalık yaz okuluna katılma şansı kazanıyor. Jüri tarafından mansiyon ödülüne layık bulunan proje sahibi öğrenciler ise Bosch’un Almanya’da bulunan Ar-Ge merkezinde staj yapma fırsatını yakalıyor.

Yarışma başvuru formları, Ocak ayı sonunda ilgili üniversitelerin fakülte ve bölümlerinden temin edilebilecek. Bunun yanı sıra Şubat ve Mart ayları boyunca aralarında İTÜ, Boğaziçi, Yıldız Teknik, Mimar Sinan Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, ODTÜ, Dokuz Eylül, Doğuş ve İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin de bulunduğu okullarda tanıtım toplantıları gerçekleştirilecek. İçindeki Çocuğu Uyandır Oyuncak Tasarım Yarışması ile ilgili detaylı bilgiye www.bosch.com.tr, www.etmk.org ve www.icindekicocuguuyandir.com adreslerinden ya da 0 (212) 335 06 00 no’ lu Danışma Hattı’ ndan da ulaşılabilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları