23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bosch Mutfağı Tek Kelimeyle Eksiksiz
18 Ekim 2007 Perşembe 12:12

Bosch Mutfağı Tek Kelimeyle Eksiksiz

Bosch'un yeni reklam filminde yeni yeni ankastre serisi ile donatılmış mutfakta tek eksiğin kullanıcı olduğu mesajı veriliyor.

Ankastrede Avrupa"nın bir numaralı markası olan ve ankastre ürünlere ciddi bir yatırım olarak bakan Bosch, yepyeni ankastre serisiyle pazardaki yerini sağlamlaştırıyor. Bu yeni seri için çekilen reklam filmi de Bosch"un, tüm ankastre ürünlerini, sadece bugünkü değil, gelecekteki ihtiyaçlara da cevap verecek şekilde tasarlayıp, ürettiğini destekliyor. Hayatın büyük bir bölümünün geçtiği mutfaklara, kusursuz teknoloji, estetik ve konfor getiren Bosch"un yepyeni ankastre ürünleriyle donatılmış mutfağında tek eksiğin kullanıcı olduğu mesajı veriliyor. Başrollerini, iki mimar çiftin paylaştığı filmin müziğini İlhan Şeşen besteledi ve konseptini de Altıncıduyu Reklam Ajansı oluşturdu.

Bosch mutfağı tek kelimeyle eksiksiz

Yeni ankastre serisi ve kreatif çalışmayla ilgili değerlendirmede bulunan Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer Cansın şunları ifade ediyor: "Yaşam için teknoloji üreten ve insanlara her zaman güvenebilecekleri çözümler sunan Bosch olarak, sadece bugünün değil geleceğin ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak son derece yenilikçi bir ankastre serisi tasarladık. Reklam filmimiz aracılığıyla da tüketicimize, Bosch ankastre ürünleriyle donatılmış mutfaklarda eksiksizsiniz ve de tek eksik sizsiniz diye sesleniyoruz. Çünkü bu mutfaklar gerçekten tüketicilerin ihtiyaçlarına en mükemmel çözümlerle cevap veriyor. Tek kelimeyle eksiksiz. 2007 yılında lansmanını yaptığımız "kadına gösterilen özen"den yola çıkan iletişim platformumuzu, ankastre kampanyamızda da sürdürüyoruz. Yaptığımız pazar araştırmalarının göstergelerinden yola çıkarak tasarlanan bu film ve ürünlerimizle, üst ve orta gelir grubundaki tüketicilerimizi hedefliyoruz."

Bosch ankastre serisi kadar estetik bir evlenme teklifi...

Filmde, her şeyi tamamlanmış evine, mimar bir arkadaşını projeye destek vermesi ricasıyla getirdiğini anladığımız adam, Benden tam olarak ne istiyorsun? Bu evin hiçbir eksiği yok diyen mimar arkadaşına Eksik sizsiniz hanımefendi şeklinde cevap vererek, en az Bosch"un ankastre ürünleri kadar estetik bir evlenme teklifinde bulunuyor.

Reklam filmi için geliştirilen konseptle ilgili açıklamada bulunan Altıncıduyu Reklam Ajansı şunları söylüyor: "Ankastre, beyaz eşya sektörünün Türkiye"de ve dünyada hızla büyüyen bir alt segmenti. Bosch ankastre kampanyasını planlarken bu segment çok önemli olduğundan; çeşitli pazar, rakip ve iletişim analizleri yapılarak Bosch"un ankastre iletişimindeki stratejisine karar verildi. Bu araştırmalara göre artık ankastre sadece üst segmentlerdeki tüketicilerin değil, tüm üst ve orta segmentin tercih edebildiği bir ürün grubu halini almış durumda. Dolayısıyla Bosch ankastre iletişimi, hedef kitlenin bu değişimi dikkate alınarak planlandı. Ayrıca yine araştırma sonuçlarına göre ankastre segmentinde tüketiciler diğer beyaz eşyalardan çok daha farklı tercih kriterlerine göre karar veriyor. Bu nedenle Bosch ankastre kampanyasında ankastre ruhu, tasarımı ve zarafeti ön plana çıkarıldı. Çünkü tasarımı, teknik özellikleri ve zarafeti ile Bosch ankastre ürünler, kadına gösterilen özenin zirve noktasını oluşturuyor. Filmi de en az onlar kadar zarif olmalıydı."

Bosch ankastre serisinin en coolu: CoolDimension Trio Soğutucu
Aplus (+) enerji sınıfına sahip en geniş hacimli Bosch ankastre soğutucu, hem özellikleri hem de görünümleriyle fark yaratıyor. FreshProtectBox ve yepyeni hijyen sistemi ile içindeki gıdaların tazeliğini yitirmeden maksimum seviyede koruyor. Geliştirilmiş yeni hava akım sistemi MultiAirflow sayesinde gıdalar %40 daha hızlı sürede soğuyor ve soğutucu içindeki her noktada eşit oranda soğukluk saklanıyor. AirFresh filter (taze hava filtresi) sayesinde sarımsak, balık, peynir veya soğan gibi yoğun kokulu gıdalardan yayılan kötü kokuları önemli ölçüde azaltarak, soğutucu içinde bu kokuların birbirine karışmasını engelliyor. Halojen ışık kolonları, soğutucu içerisindeki boşlukların çok daha iyi aydınlatılmasını sağlıyor. Alçak raflardaki gıdaların daha rahat görünmesine olanak tanıyor. Tamamen açılabilen kapaklar, daha düzgün bir gıda depolama alanı yaratıyor ve bu sayede hindi gibi büyük boyuttaki gıdalar dahi rahatça saklanabiliyor. Ayrıca, soğutucunun içindeki her şeye daha kolay erişilebilmesini sağlıyor. İç içe geçmeli bölmeler, raylı sistemleri sayesinde kullanıcıya büyük kolaylık sunuyor. Bosch soğutucuların aynı zamanda buz yapma bölümleri de bulunuyor. Günde 1,5 kg. buz üretilebiliyor ve saklama kapasitesi de 4 kg. Bu sayede kalabalık misafir toplantılarında buz ihtiyacı çok pratik bir şekilde giderilebiliyor.

Bosch ankastre fırın, ocak ve davlumbazlar şıklığıyla göz kamaştırıyor
Elektronik programlama imkanı sunan Bosch ankastre fırınlar, diyalog göstergeye sahip. Yemek tarifleri tavsiyesi bile veren bu akıllı fırınlar, kendi kendine kapanabiliyor. Çocuk emniyet kilidi ile çocuklu ailelere büyük güven sağlayan Bosch ankastre fırınlar sahip olduğu EcoClean temizleme sistemi sayesinde kendi kendini temizliyor, koku ve yağ katalizatörü ile balık, soğan gibi çıkması zor kokuların ve yapışan yağların ardından eser kalmıyor. Fırın camı da soğuk kalma özelliği ile talihsiz kazaları önleyerek, güvenliği bir üst seviyeye taşıyor. 2 indüksiyon ve 2 radyan gözlü Bosch ankastre ocaklar hem şık hem çok güvenli. 17 kademeli kontrol sayesinde tam kontrol sağlıyor. Bosch ankastre ocaklar, ocak gözleri için 4.4 kw güçle en hızlı ısınma imkanı (power boost) sağlama özelliğine sahip.

Normal 28 cm çapındaki ocak gözlerinde 3 lt suyun ısınma süresi power boost özelliği sayesinde 4.30 dakikada gerçekleşiyor. Bu sonuç ise, power boost özelliğine sahip olmayan ocaklara oranla %23 daha fazla hızı ve %29 daha fazla gücü ifade ediyor. Normal 28 cm büyüklükteki farklı ocaklarda ısınma süreleri kıyaslandığında ise; Bosch indüksiyonlu ocak gözlerinde bu sürenin 3.39 dakika, gazlı ocaklarda 7.01 dakika ve seramik ocaklarda ise 9.45 dakika olduğu gözlemleniyor.

Bosch yeni ankastre serisindeki eğimli davlumbaz, öncelikle farklı tasarımı ve şık görünümüyle göze çarpıyor. Bosch eğimli davlumbaz, 740 m³ emiş kapasitesine sahip ve filtre kapakları da dahil olmak üzere tamamen Inox. Ayrıca dijital kumandası sayesinde istenilen her türlü ayarı yapmak adeta çocuk oyuncağı.

Bosch bulaşık makinesini tezgah altından çıkardı, baş tacı yaptı

Hızlı, güçlü ve sessiz olmalarıyla ön plana çıkan tam otomatik Bosch ankastre bulaşık makineleri, tezgah altına değil, kolan içine ve yukarıya monte edilebiliyor. Böylece, kullanıcıyı bulaşıkları yerleştirirken ve toplarken, eğilip, kalkma derdinden kurtararak, büyük kolaylık sağlıyor. Bosch ankastre bulaşık makineleri, aynı zamanda en az enerji, en yüksek yıkama ve kurutma verimi (AxAxA verimlilik sınıfı) ile VarioSpeed (Program Hızlandırma) özelliğine sahip. VarioSpeed fonksiyonu bulaşıkların %50 daha kısa sürede temizlenmesini sağlayarak, zamandan büyük ölçüde tasarruf edilmesine olanak tanıyor. Böylece kalabalık misafir topluluklarını ağırlamak, biriken bulaşıkları düşünmeksizin büyük bir keyif haline dönüşüyor. Bosch ankastre bulaşık makineleri, ayrıca, sınıfının en sessiz çalışanları olmasıyla da dikkat çekiyor. Çalışırken sadece 42 desibellik ses çıkaran bu makinelerin sesi, fısıltıyı andırıyor.

Reklam Filmi Künyesi
Reklam Ajansı : Altıncı Duyu Reklam Film ve Komünikasyon Tic. A.Ş.
Reklamveren : BSH Ev Aletleri
Ürün : Bosch Yeni Ankastre Serisi
Yönetmen : Gürkan Kurtkaya
Yapım Şirketi : Soda Filmmakers
Müzik : İlhan Şeşen
Düzenleme : Attila Özdemiroğlu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları