17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bosch Bursa Tesislerine Mükemmellikte Süreklilik Ödülü
17 Kasım 2007 Cumartesi 12:24

Bosch Bursa Tesislerine Mükemmellikte Süreklilik Ödülü

Kalder, kalitenin istikrarını teşvik etmek amacı ile bu yıl ilk defa başlattığı yeni uygulama çerçevesinde; Bosch’un Bursa Fabrikası Mükemmellikte Süreklilik ödülünü kazandı.

Kuruluşundan itibaren mükemmelliği hedefleyen Bosch, Kalder tarafından bu sene ilk defa verilen Mükemmellikte Süreklilik ödülünü kazandı. Büyük Kuruluşların Operasyonel Birimi kategorisinde değerlendirilen Bosch Bursa tesisleri, Kalite Konferansı esnasında düzenlenen tören ile ödülünü teslim aldı.
Daha önce de; 2002 yılında, operasyonel birimler kategorisinde Avrupa Kalite Başarı Ödülü'nü Türkiye'ye getiren Bosch Bursa fabrikası, 2003 yılında başarısını ileriye götürerek, yine aynı kategoride Avrupa'nın kurumsal mükemmellik konusunda verilen ve alanının en saygın ödülü olan EFQM büyük ödülünü kazanmıştı. Mükemmellikte Süreklilik ödülünün alınması ile Bosch; yönetim kalitesindeki üstünlüğünü ve sürdürülebilir mükemmellikteki kararlılığını bir kez daha ortaya koydu.

EFQM (Avrupa Kalite Yönetim Vakfı) ulusal ortağı Kalder tarafından kalitenin istikrarını teşvik etmek amacı ile 2007 yılındabaşlatılan bu yeni uygulamaya; sadece, en az üç yıl önce Avrupa ve Ulusal Kalite Büyük Ödülünü kazanmış kuruluşlar katılabiliyor. Mükemmellikte Süreklilik ödülü kriterleri arasında; kuruluş ortamı, kurumsal işbirlikleri, rekabet ortamı, stratejik yönetim ve performans iyileştirme sisteminden oluşan kuruluş profili sonuçları, müşteriler ile ilişkiler sonuçları, çalışanlar ile ilgili sonuçlar, toplumla ilgili sonuçlar ve temel performans sonuçları yer alıyor.

Bursa’daki dört fabrikası ile otomotiv teknolojileri alanında üretim gerçekleştiren Bosch, bu tesislerde dizel sistemleri ve fren sistemleri bileşenleri imal ediyor. 5000’den fazla çalışanın istihdam edildiği Bosch Bursa fabrikaları; bugün, dünyada Bosch dizel sistemleri kullanılan yolcu araçlarındaki enjektörlerin yaklaşık üçte birini üretiyor. İlk defa 1995 yılında 10 modülden oluşan Toplam Kalite İlkelerini belirleyen Bursa Bosch fabrikaları, 1996 yılında kalite ilkeleri paralelinde EFQM Modeline göre(Avrupa Mükemmelik Modeli) süreçlerini ve yaklaşımlarını uygulamayı başarıyla sürdürüyor.

Bosch’un kalite konusundaki yetkinliğinin dünyaca tanınmasının arkasında, kurucusu Robert Bosch’ un değişmez kalite felsefesi yatıyor: "Hiçbir zaman kabul edemeyeceğim tek düşünce, herhangi bir kişinin ürün ve hizmetlerimi değerlendirirken, beklentilerinin karşılanmadığı hissine kapılmasıydı. Bu nedenle, tüm işlerimin her türlü değerlendirme ve sınamadan başarı ile geçmesini, iyinin en iyisini, yani mükemmelliği hedefledim". (Robert Bosch 1940)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları