26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Borusan Telekoma Yabancı Ortak
03 Ocak 2008 Perşembe 14:11

Borusan Telekom'a Yabancı Ortak

Borusan Telekom Genel Müdür Vekili ve Operasyon Direktörü Mehmet Başer, yurtdışı ortaklığa yönelik çalışmaların olduğunu açıkladı.

Lider alternatif telekom operatörü Borusan Telekom, 2008 yılında telekomünikasyon sektörüne yeni ufuklar getirecek çalışmaların hazırlığında. Borusan Telekom Genel Müdür Vekili ve Operasyon Direktörü Mehmet Başer, şirketin gelecekte büyüme planlarına uygun fırsatların değerlendirilmesi amacıyla ortaklığa yönelik çalışmaları olduğunu açıkladı.

Türkiye’nin A tipi lisans sahibi ilk alternatif telekom operatörü Borusan Telekom, iş geliştirme stratejileri çerçevesinde farklı şirketlerle ortaklık / hisse satışı görüşmelerini sürdürüyor. Satış gelirleri son beş yılda % 1,559’luk net büyüme gösteren Borusan Telekom’un yaptığı görüşmeler sürmektedir. Somut bir gelişme olduğu takdirde kamuoyu ve paydaşlarımız şeffaf bir biçimde bilgilendirilecektir. .

Borusan Telekom Genel Müdür Vekili ve Operasyon Direktörü Mehmet Başer yoğun bir hareketlilik gözlenen telekom sektöründeki çalışmalarını şu sözlerle özetledi;
“Bilişim 500’de sabit telefon hizmetlerinde alternatif operatörler arasında ilk sıradayız. 1996 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteriyoruz. Yurtiçinde 32, yurtdışında 2 tane olmak üzere toplam 34 POP noktası ile Türkiye’nin en geniş alternatif ağlarından birine sahibiz. 2008’de rekabet gücümüzü uluslararası işbirlikleriyle yükseltme yönünde adımlar attık. Kısa sürede bu çalışmalarımızda somut bir sonuç sağlamayı, Borusan Telekom’un hizmet kalite ve seviyesini artıracak bu adımlar hakkında kamuoyumuzu bilgilendirmeyi umut ediyoruz.”

Başer, telekom sektöründe artık küresel işbirliklerinin sırasının geldiğini belirterek sözlerini şöyle tamamladı:

‘‘Borusan Telekom da gelecekteki büyüme planlarına uygun fırsatların değerlendirilmesi amacıyla ortaklık yapısının güçlendirilmesine yönelik çalışmalarını sürdürmektedir’’

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları