25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Borusan Akademide Liderlik ve Satış Eğitimleri Başladı
27 Aralık 2007 Perşembe 11:44

Borusan Akademi'de Liderlik ve Satış Eğitimleri Başladı

Değer yaratan iş liderleri yetiştirmek vizyonuyla kurulan Borusan Akademi, stratejik programlarının başlangıcı ile yeni bir boyutta eğitime başladı.

Borusan Holding ve Borusan şirketlerinde insan kaynakları eğitim ve gelişim çalışmaları, değer yaratan iş liderleri yetiştirmek vizyonuyla Borusan Akademi çatısı altında yeniden yapılandırıldı. Borusan Akademi tüm Borusan Grubu çalışanlarının çabalarını başarılı iş sonuçlarını dönüştürebilmeleri, işlerini daha yüksek performans ve tatmin ile yapabilmelerini sağlamak için oluşturuldu.

Stratejik programlar olan Liderlik ve Satış Fakültelerinde 2010 yıl sonuna kadar 550 Borusanlı’nın kapsamlı programlara katılacağı açıklandı. Liderlik Fakültesi’nin dekanlığını Borusan Lojistik Genel Müdürü Kaan Gürgenç; Satış Fakültesi’nin dekanlığını ise Borusan Oto Genel Müdürü Tijen Çıdam üstlendi. Liderlik Fakültesi kapsamındaki çalışmalar için Sabancı Üniversitesi iş ortağı olarak seçildi.

Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, hazırlık çalışmaları 2 yıl önce başlatılan Borusan Akademi’nin eğitim ve gelişim programlarına yönelik oldukça yoğun çalışmalar gerçekleştirildiğini belirterek şunları söyledi:

“Grubumuz içinde bulunduğumuz 5 yıllık stratejik plan çerçevesinde konsolide cirosunu 2 kat artırmayı planlıyor. Bu süreçte yeni coğrafyalara ve mevcut işlerimizle sinerji yaratabileceğimiz yeni iş alanlarına gireceğiz. Bu çerçevede çalışan sayımızın da yüzde 50 artışla 6000’e ulaşacağını öngörüyoruz. Bu iddialı hedeflerimize, potansiyeli ve performansı yüksek çalışanlarımız arasından çıkaracağımız yeni iş liderleri ile yürüyeceğiz. Akademimizi bu nedenle faaliyete geçirdik ve önümüzdeki 3 yıllık dönem için eğitim ve gelişim bütçemizi yaklaşık 2 kat artırdık. Borusan, kurumsal üniversite alanında da Türkiye’nin öncü ve örnek şirketlerinden biri olacaktır.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları