05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Borderless Networksle Güvenli Erişim
22 Nisan 2011 Cuma 13:57

Borderless Networks'le Güvenli Erişim

Cisco, Borderless Networks portföyünü, yeni güvenlik, video ve yönetim çözümleriyle genişletiyor.

Veri ağları konusunda dünya lideri olan Cisco, Borderless Networks (sınırsız ağlar) portföyünü yeni güvenlik, video ve yönetim çözümleriyle geliştirerek kurumların bilgi teknoloji departmanlarına artan mobil cihaz kullanımını, değişen çalışma alışkanlıklarını ve videonun ağ üzerindeki etkisini daha iyi yönetme imkanı sunuyor.
Cisco"nun yakın zamanda gerçekleştirdiği Connected World Report 2010 raporunda çalışanların istedikleri cihazlarla istedikleri yerden ağa erişme talebi ve iletişimde videonun kullanımı giderek artıyor. Bu ihtiyacı karşılamak üzere yenilenen Borderless Networks portföyü ise yönlendirme, anahtarlama, mobilite, güvenlik ve geniş alan ağı optimizasyonunu içeriyor.

Portföye eklenen yeni ürünler şöyle:
CiscoIdentity Services Engine
Cisco TrustSec uygulaması için merkezi hale getirilen çözüm ile kurumların güvenlik politikalarını etkin bir şekilde tanımlaması ve yönetmesi sağlanıyor.
-İçeriğe duyarlı bir erişim güvenliği politikası izleyerek her cihazdan erişimin yarattığı tehdidi ortadan kaldırıyor.
-Şirket cihazları ile kişisel cihazlar arasındaki ayrımı yapıyor.
-Ağ politikaları ve şifreleme sayesinde tüm şirket güvenliğinin otomatik yönetimini sağlıyor.
-Kullanıcılara, cihazlara, uygulamalara ve lokasyonlara göre iş tanımları yaparak BT operasyonlarını basitleştiriyor.
-Uç birimlerde bağlantı yönetimi için Cisco Prime çözümleri ile entegre çalışır.

Cisco Prime for Enterprise
BT departmanlarının ağlarını ve ağ hizmetlerini daha etkin bir şekilde yönetmelerini sağlıyor. Cisco mimarileri, teknolojileri ve ağları üzerinde iş akışına göre sezgisel bir kullanıcı deneyimi yaratarak ağ yönetimini basitleştiriyor, operasyonel verimliliği artırıyor, sorunların daha hızlı giderilmesini sağlıyor ve ağ hizmetlerinin daha güvenilir olmasını sağlıyor.
-Kablolu ve kablosuz ağların kullanıcı ve erişim yönetiminin yakınsamasıyla uç birim ve politikaların görünürlüğü artırılarak sorunlar daha hızlı gideriliyor ve operasyonel verimlilik artırılıyor.
-Gömülü ağ zekası ile Cisco TelePresence toplantılarında ve medya uygulamalarında akıllı medya teşhis çözümleriyle izleme, sorun giderme ve raporlama yapılabiliyor.
-İleri analitik ve optimizasyon yetenekleri ile ağ uygulamaları ve performansının görüntülenmesi ve sorunların giderilmesi sağlanıyor.
-Uygulama seviyesinden altyapıya entegre iş akışlarının yönetimi ile Cisco EnergyWise ve Cisco TrustSec gibi hizmetlerin yönetimi kolaylaşıyor.

Cisco Medianet ve Video Konferans
Medya ve ağ zekasını uç birimlere ve ağ elementlerine entegre ederek video transferlerini optimize ediyor. Cisco Medianet"in yeteneklerinin kullanılmasıyla kurumların maliyetleri düşürmesi, zamandan tasarruf etmesi ve ağ ile video uygulama planlaması için daha etkili kararlar alınması sağlanıyor.
-Cisco Media Services Interface ve AutoConfiguration, ağ zekasını Cisco video uç birimlerine entegre ediyor, böylece ağ ile uç birimler birbirlerine bilgi aktarırken konfigürasyon ve performans otomatik olarak optimize ediliyor.
-Cisco Integrated Services Routers Generation 2 üzerinde çalışan Cisco Media Monitoring, Cisco ASR 1000 Series Aggregation Services Routers ve Cisco Catalyst Switches, gerçek zamanlı görüntüleme ile video için ileri ağ görünürlüğü, kurulum öncesi değerlendirme ve ileri ağ karar alma imkanları sunuyor.
-Şubelerdeki video konferans iletişimi kalitesini optimize eden Cisco ISR G2 entegre video konferansı ile şubelerin video uygulamalarının geniş alan ağı trafiğine etkisi azaltılıyor.
-Medianet Readiness Assessment Service, şirketlerin ağ altyapısını inceleyerek zengin medya içeriğini destekleme yeteneğini değerlendiriyor.
Cisco Başkan Yardımcısı Marie Hattar, "Her zaman, her yerden ve her cihazla ağa erişmek artık iş dünyasının bir zorunluluğu haline geldi; ancak bu zorunluluk beraberinde yeni ve karmaşık sorunları da getiriyor. Cisco"nun mimari yaklaşımı ile başta güvenlik ve ağ yönetimi olmak üzere bu sorunları ortadan kaldıran çözümleri sunuyoruz" diyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları