26 Şubat 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bon-Joon Koo LG Electronics CEOsu
21 Mart 2011 Pazartesi 15:19

Bon-Joon Koo LG Electronics CEO'su

LG Group Yönetim Kurulu, CEO ve Başkan Yardımcılığı pozisyonlarına yapılan atamaları onayladı.

LG Grubunun Seul"deki Genel Merkez"i Twin Towers (İkiz Kuleler)"de 18 Mart tarihinde düzenlenen yönetim kurulu toplantısının ardından şu an LG Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Bon-joon Koo"nun aynı zamanda LG Electronics"te CEO ünvanını da üstleneceği açıklandı.

BON -JOON KOO
1951 yılında doğan Bon-joon Koo, LG Group'un kurucusu In-Hwoi Koo"nun torunudur ve Koo"nun LG grup şirketlerinde yaklaşık çeyrek asırlık çalışma geçmişi bulunmaktadır.

Bon-joon Koo, LG - Philips ortak girişimiyle kurulan ve 2008 yılında adını LG Display olarak değiştirerek şu an Dünya'nın lider LCD üreticisi konumunda bulunan LG Display'de 1999-2006 yılları arasında kurucu ve yönetici olarak görev yapmıştır.

Kariyerinin ilk yıllarında yarı-iletkenler, PC, IT ve kimyasalar alanlarında çeşitli yöneticilik pozisyonlarında bulunan Bon-joon Koo, 1986"dan 1995 yılına kadar çalışmış olduğu Goldstar/LG Electronics"e dönerek Planlama ve Strateji üzerine de olmak üzere çeşitli alanlarda çalışmaya devam etmiştir

Seoul National University Bilgisayar ve İstatistik bölümünden 1978 yılında mezun olan Bon-joon Koo University of Chicago Booth School of Business"tan MBA derecesine de sahiptir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları