05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bolluca Çocuk Köyüne DHLden Destek
13 Eylül 2008 Cumartesi 12:30

Bolluca Çocuk Köyü'ne DHL'den Destek

DHL Express, Bolluca Çocuk Köyü'ndeki lise ve üniversite öğrencilerini iş dünyasına hazırlamak için iki aşamadan oluşan eğitim programı düzenliyor.

DHL Express, 1992"den bu yana Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) ile yapılan protokol doğrultusunda, 0-6 yaş arası kimsesiz veya yarı yetim, yardıma muhtaç çocukların alındığı Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Bolluca Çocuk Köyü"ndeki lise ve üniversite öğrencilerini iş dünyasına hazırlamak için eğitim veriyor. Bu eğitim için, DHL Express ve Bolluca Çocuk Köyü işbirliğinde iki aşamadan oluşan bir proje hayata geçirildi.

Çocukların, hayatlarını kendi başlarına idame edebilecek duruma gelinceye kadar (yüksek tahsil dâhil) vakfın güvencesi altında olduğu, Bolluca Çocuk Köyü"ndeki gençleri iş dünyasına hazırlayacak projenin ilk aşaması 4 Eylül Perşembe (dün) günü DHL Express Genel Merkezi"nde gerçekleştirildi.

DHL Express, "Etkili ve anlaşılır özgeçmiş hazırlama", Nasıl iş aranır?, Hangi işe uygun olabilirim?, "iş arama süreci ile ilgili bilgilendirmeler", "İş görüşmesine hazırlanma, İş görüşmesi öncesinde ve görüşme esnasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar", "Görüşmede nasıl sorularla karşılaşılabilinir? gibi işe alım sürecinde temel konuları esas alan eğitim programı ile ileride staj ya da iş olanaklarına aday olacak Bolluca Çocuk Köyü gençlerini bilgilendirmeyi ve kendilerine güvenlerini arttırmayı hedefliyor.

DHL Express İnsan Kaynakları Direktörü Ayla Kudret, eğitimin temel amacının Bolluca Köyü gençlerine iş ve staj görüşmesi süreçleri için deneyim kazandırmak olduğunu belirterek, "Belki de birçoğunun şimdiye kadar içinde olmaya hiç fırsat bulamadıkları iş ortamıyla onları buluşturmak ve iş dünyasına küçük bir adım atmalarına yardımcı olmak bu amacımızı destekleyecektir" dedi.

DHL Express, projenin ilk aşaması sonucunda belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda, "Her çocuk anne - babaya sahip olma ve yaşanabilir bir ev ortamında yetişme hakkına sahiptir" sloganıyla yola çıkan Bolluca Çocuk Köyü"ndeki gençlerin kişisel gelişimlerine destek olmaya ve onları güçlendirip iş dünyasına hazırlamaya yönelik çalışmalarına devam etmeyi hedefliyor.

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oya Karakimseli "16 yıl önce hizmete giren çocuk köyümüzdeki ilk miniklerimiz büyüdü ve artık kendi ayaklarının üzerinde durmaya başlıyorlar. DHL Express"in bu projesinin zamanlaması çok güzel oldu. Proje sayesinde meslek liselerine devam edenler staj başvurularında, mezun olan çocuklarımız ise iş başvurularında daha bilinçli ve kendilerine güvenerek hareket edeceklerdir. DHL Express"i çocuklarımızın yarınlara hazırlanmasına destek olan bu örnek projesinden dolayı kutluyor ve teşekkür ediyoruz." açıklamasını yaptı.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları