25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Boğaziçi Yazılımın 2012 Hedefi %15 Büyüme
18 Şubat 2012 Cumartesi 20:55

Boğaziçi Yazılım'ın 2012 Hedefi %15 Büyüme

Dünya çapında yazılım firmalarının Türkiye temsilciliğini yapan Boğaziçi Yazılım, 2011’de yüzde 46 büyüme sağladı.

Kurulduğu 1991 yılından bu yana dünya çapında ünlü yazılım firmalarının Türkiye temsilciliğini yürüten Boğaziçi Yazılım, sadece uluslararası üne sahip çözümleri müşterilerine sunmakla kalmıyor. Aynı zamanda proje bazlı çalışarak bunlarla ilgili satış, eğitim, servis, danışmanlık, destek uygulama ve uyarlama hizmetleri de veriyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde yüzde 46 büyüme kaydeden Boğaziçi Yazılım, Avrupa ve dünya ekonomilerinde sergilenen tüm olumsuz tabloya karşın, şirket genelinde 2012’de yüzde 15 büyüme öngörüyor.

Boğaziçi Yazılım, NX (NX, NX Ideas ve Solid Edge CAD/CAM/CAE), PLM (Teamcenter) ve Technomatix adlı üç ana grupta toplanan Siemens PLM Software ürünlerinin yanı sıra, IBM-Maximo/Kurumsal Varlık ve Servis Yönetimi Sistemi çözümleri konusunda da hizmet veriyor. 2011 yılı içinde yeni yapılanma sürecine giren şirket, Anadolu’da konumlanan müşteri ve müşteri adaylarına tam destek sunabilmek için Ankara’da yer alan kadrosunda gerçekleştirdiği iyileştirmelere bu yıl içerisinde de devam etmeyi planlıyor.

Şirketin Genel Müdürü Özgür Şenel, geçen yıl kaydedilen büyüme ile ilgili yorumlarını şu şekilde aktarıyor: “Boğaziçi Yazılım adına 2011, IBM ürün ailesi özelinde, büyük şirketlere hizmet ederek geçti. Özellikle Telekom tarafında önemli projeler gerçekleştirildi. Her ne kadar bu anlamda odağımız büyük müşterilere kaymış gibi görünüyor olsa da, Siemens ürün grubunda KOBİ’lerin yoğun talebiyle karşılaştığımızı söyleyebiliriz.”

“Ancak Siemens çözümlerini kapsayan hizmetlerimizde gerçekleşen faaliyetlerimizi de iki gruba ayırmış bulunuyoruz. NX CAD/CAM pazarında büyük şirketler anlamında bir doygunluk sözkonusu. Üretim yapan KOBİ’ler açısından ise bu alanda ciddi bir boşluk bulunuyor. Biz de daha çok koşturmamızı ve işlerimizi sokakta kovalamamızı gerektiren bir düzeni başarıyla şirket bünyesinde yapılandırarak, oldukça iyi bir yılı daha ardımızda bıraktık. Hatta Siemens tarafından Avrupa’nın en başarılı parter’i seçildik.”

“Tüm bunlara karşılık, CAD/CAM’in üzerinde çalışan Siemens PLM çözümlerinde de gördüğümüz o ki gerek büyük çaplı firmalar gerekse küçük ve orta ölçekli şirketler artık bu tip bir servise hazır durumda. Yeni bir kavramı da beraberinde getiren bu çözümü bizler de çalışmalarımızda ön plana çıkartmaya çalışıyoruz. Bu doğrultuda, her ne kadar kriz söylentileri kapımızda olsa da, Boğaziçi Yazılım için 2012’nin geçtiğimiz yıl olduğu gibi iyi bir sene olacağını öngörüyorum. Hedefimiz yüzde 15 veya 20 oranında bir büyümeyi gerçekleştirmek.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları